Doğuda terör çözülene kadar sokağa çıkılmayacak

Diyarbakır Valiliği, terör örgütüne yönelik operasyonlarda halkın etkilenmemesi için 22 mahallede sokağa çıkma yasağı kararı aldı. Güvenlik güçleri, teröre öldürücü darbe vurmaya hazırlanıyor.

Doğuda terör çözülene kadar sokağa çıkılmayacak

Diyarbakır Valiliği, Hani ve Lice ilçeleri kırsal alanında yer alan 22 mahallede, operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan etti. Orman ve dağlık alandaki teröristlere her an büyük bir operasyon yapılabilir. 

TERÖRİSTLER DAĞ VE ORMANDA 
Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, Lice ilçesinde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten teröristlere yönelik operasyon düzenleneceği bildirildi. Açıklamada, “Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, Hani ilçesine bağlı Yukarı Turalı, Akçayurt, Kaledibi, Başaklı, Taşburun, Güzelce, Karapilyar, Aşağıturalı, Damlatepe, Çay, Horsel, Mezartarlası, Sıraevler ve Karapilyari ile Lice ilçesine bağlı Elmadere, Boyluca, Ayaz, Akçapınar, Şenlik, Tuzlaköy, Birlik ve Şakan mahallelerine, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 04 Kasım 2015 Çarşamba günü 17.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar giriş çıkışlar ile  sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır” ifadelerine yer verildi.

TERÖRE AĞIR DARBE VURULABİLİR
Emniyet güçleri bu kararın ardından söz konusu teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon yapabilir. Her an bu bölgede çatışma olabilir. 1 Kasım seçimlerinin ardından bölgede hareketliliğini sürdüren terör örgütü ve uzantılarına bu yasakla birlikte ağır darbe indirilmesi planlanıyor.

Yazar: Haberci
sokağa çıkma yasağı kararları diyarbakır valiliği açıklaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı