Güvenlik Toplantısı'nda 'Operasyona devam' talimatı

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan Güvenlik Zirvesi'nde, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların özellikle kış şartlarında da hız kesmeden sürmesi talimatı karara bağlandı.

Güvenlik Toplantısı'nda 'Operasyona devam' talimatı

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Güvenlik Toplantısı Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirildi. Toplantıda 1 Kasım parlamento seçimleri öncesi, sırası ve sonrasında seçim güvenliğinin sağlanmasına dönük alınan tedbirler ve güvenlik durumu değerlendirildi. 

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, "Seçimin büyük bir olgunlukla ve sükunet içinde  gerçekleşmiş olmasından duyulan memnuniyet dile getirilmiştir. Sayın Başbakanımız bu süreçte gösterdikleri üstün çabalardan dolayı Emniyet, Jandarma ve devletin ilgili tüm birimlerine tebriklerini iletmiştir. Terörle mücadele amacıyla yürütülen huzur ve demokrasi operasyonlarında son durum detaylı bir şekilde ele alınmış, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin  bölücü terör örgütüne dönük operasyonlarının hız kesmeden devam etmesi kararlaştırılmıştır. Oramar, İkiyaka ve Dağlıca bölgelerinin terör örgütü mensuplarından temizlenmesinde sağlanan başarı ve Irak sınırı boyunca gerçekleştirilen harekatlar hakkında bilgi sunulmuştur. Sayın Başbakanımız kış şartlarında da operasyonların kesintisiz sürdürülmesi talimatı vermişlerdir. Suriye’de yaşanan gelişmeler, sınır ötesinde DAEŞ unsurlarına karşı yürütülen operasyonlar ve koalisyon güçleri ile birlikte yürütülen harekat ele alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

Yazar: Haberci
güvenlik zirvesi açıklama terörle mücadele konuları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı