Bahçeli'den 1 Kasım yorumu: 'Baş vermem, geri adım atmam'

MHP Lideri Bahçeli, 1 Kasım seçimlerinden sonra yine 'Hayır' demeye devam edeceğini açıkladı. 'Baş vermem, geri adım atmam' diyen Bahçeli, 'Turunçgiller' benzetmesini ise bakın kime yaptı.

Bahçeli'den 1 Kasım yorumu: 'Baş vermem, geri adım atmam'

1 Kasım'da yapılan 26. Dönem Milletvekili seçimlerinin ardından MHP'nin HDP'nin de gerisine düşerek 4'üncü parti olması sebebiyle Devlet Bahçeli eleştiriliyordu. Bahçeli, 3 gün süren suskunluğunu sosyal medyada bozdu. Seçimleri değerlendiren Bahçeli, ilginç bir şekilde yine 'Hayır' diyeceğini ve demeye de devam edeceğini söyledi. 

Twitter'deki doğrulanmış @dbdevletbahceli hesabından seçimi değerlendiren Bahçeli, "1 Kasım’da Milletvekili Genel Seçimi yapıldı. Kesin olmayan sonuçlar ortaya çıktı. Ve sırayı yoğun tartışmalar aldı. Elbette bu oldukça doğal. Herkes fikrine, ideolojisine, zihni çevresine uygun yorumlarla 1 Kasım’ı masaya yatırıyor. Ama asıl masada kalanın Türkiye olduğu görülmüyor” paylaşımı yaptı. 

BU YOLA BAŞ KOYDUM
Türk milletinin yoluna baş koyduğunu söyleyen Bahçeli, "Baş vermem, geri adım atmam. Duvarlar dikilse de karşıma aşarım, hendekler kazılsa da önüme geçerim. İmanımdan nasıl şüphe etmiyorsam, ülkülerimin şafağına, ülkemin mutlu ve huzurlu yarınlara ulaşacağından da o denli şüphe etmiyorum. Bir amacın başarı limitini inanç belirler. Bu inanç, bu başarma azmi, düştüğü yerden kalkıp kızıl elmanın lezzetini tatma arzusu bizde vardır. Şimdi tekrar söylüyorum; 'Serçe kuşu dağdan kalksa ne yazar, tavşan dağa küsse, karınca file diklense ne kazanır!' Her şeyi görüp yaşayacağız" dedi.

TURUNÇGİLLER BENZETMESİ
Seçimlerin ardından kendisini eleştirenlere de yanıt veren Bahçeli, "Şahsım ve MHP’yle ilgili yazılanları, söylenenleri, ileri geri geri değerlendirmeleri de hayret ve tebessümle takip ediyorum. Ekranlardan seslenen turunçgilleri, yatlarda keyif çatan ve gazete köşelerinde yer tutmuş zavallıları da tesadüfen görüyor, izliyorum. Kronik MHP hasımları hemen başını kaldırıyor. Bunların sicillerini kurcalasak hepsinde farklı ton ve renklerde Türk düşmanlığı çıkar. Harama göz yumsam, hıyanete göz kırpsaydım baş tacı edilirdim. Hatırlatırım ki; inandıklarımdan hiç taviz vermedim. Eğilmedim, bükülmedim, eyyamcılığa, entrikacılara, saray dalkavuklarına eyvallah etmedim" diye konuştu. 

ÜLKÜCÜ DURUŞ TARİHİ DOKUNUŞ
Kim ne söylerse söylesin, ilkelerine sonuna kadar bağlı kalacağını söyleyen Bahçeli, ":ize umut bağlamış mazlum milyonlara hem vefa, hem gönül borcumun farkındayım. Bizi görmek isteyen yüzdelere değil yüzlerden hilal gibi parlayan nurlu çehrelere baksınlar. Biz kutularda değil, Türklüğün kutbundayız. Biz oranlarda değil onurlu ve omurgalı yüreklerde saklıyız. Kuşatma zalim olsa da, onu yaracak Ülkücü duruş, tarihi dokunuş damarlarımızdadır. Bu damar rüşvet, zillet, hezimet damarı değil; ahlakın, aidiyet şuurunun, bozkurt gibi kalkışın ve Türklüğün zafer müjdesinin eseridir. Teslimiyet sözlüğümüzde olmayan bir kelimedir" ifadelerini kullandı.

BUGÜN OLSA YİNE HAYIR DERİM
Bahçeli, paylaşımlarını, "Bugün olsa, yine olsa, PKK’nın 10 maddesine evet diyenlerin tüm tezgah ve oyunlarına yine hayır derim, demeye de devam edeceğim. 4 milli ilkemizin haysiyetini, itibarını her daim savunurum; bunun için de her şeyi göze alırım. Çünkü mesele vatan ve milletin bekasıdır. Kıvançla söylüyorum, karanlık kampanyalara rağmen üç hilale oy veren 5,5 milyonu aşkın milli ve yiğit kardeşe sahibim ve iftihar ediyorum” diyerek tamamladı.

Bahçeli'nin paylaşımlarına yapılan yorumların çoğunluğunda 'İstifa et' ve 'Hayır' söylemleriyle ilgili yorumların olması ise dikkati çekti.

Yazar: Haberci
devlet bahçeli 1 kasım açıklaması bahçeli istifa edecek mi Bahçeli'nin twitter hesabı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.