Teröristlerin yaşam kaynağına operasyon

Batman'da jandarma, istihbaratla yerini tespit ettiği terörist sığınaklarına operasyon yaptı. Teröristler kaçtı. Geriye el bombası, silah ve merminin yanı sıra un, tuz, şeker ve pirinç gibi yaşam malzemesi ele geçirildi.

Teröristlerin yaşam kaynağına operasyon

Jandarma'nın yaptığı istihbarat çalışmaları kapsamında Batman'ın Sason İlçesi, Heybeli Köyü Küçük Tepe bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarına ait sığınaklara operasyon düzenlendi. 3 sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi ve 2 bin 580 adet kaleşnikof mühimmatı ele geçirildi.

BARINACAKLARI YERLERE OPERASYON
Yapılan operasyon ve ele geçirilen malzemelerle ilgili Batman Valiliği açıklama yaptı. İl Jandarma Komutanlığı tarafından vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi maksadıyla bölücü terör örgütünün barınabileceği alanlara yönelik operasyonel faaliyetlerin aralıksız devam ettiği belirtilen açıklamada, sığınaklarla ilgili bilgiler verildi. 

YAŞAM MALZEMELERİ İMHA EDİLDİ
Batman'ın Sason ilçesi Heybeli Köyü Küçük Tepe bölgesinde bölücü terör örgütü mensubunun barındığı istihbaratının elde edilmesi üzerine 3 ayrı sığınak tespit edilerek, operasyon yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, "Sığınaklarda yapılan aramalarda, 2 bin 580 adet Kaleşnikof mühimmatı, 225 adet Bixi mühimmatı, 3 adet el bombası, 5 adet Kaleşnikof şarjörü, örgütsel doküman ile çok miktarda yaşam malzemesi (un, şeker, pirinç, bulgur, tuz vb.) ele geçirilmiştir. Yaşam malzemeleri Sason Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla olay yerinde imha edilmiş, bölgede yaşadığı değerlendirilen ve operasyon bölgesinden kaçtıkları düşünülen örgüt mensuplarının yakalanması için operasyonlara devam edilmektedir" ifadelerine yer verildi. 

Yazar: Haberci
terörist sığınağı terörist sığınağı mühimmat batman terör haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı