En kültürlü durak hizmete girdi

Artvin'de kütüphaneli dolmuş durakları protokolün katılımıyla açıldı. Başkan Mehmet Kocatepe, "Vatandaşımız dolmuş beklerken, kültürünü de genişletecek" dedi.

En kültürlü durak hizmete girdi

Artvin Belediyesi'nce vatandaşların kültür değerini artıracak bir proje hayata geçirildi. Dolmuş duraklarını adeta kültür merkezi gibi donatan belediye, içerisine yerleştirdiği kitaplarla da vatandaşın dolmuş beklerken kitap okumasına vesile olacak. 

‘Kütüphaneli Durak’ uygulaması Artvin'deki Yeni Mahalle, Orta Mahalle ve Çayağzı Mahallesi'ndeki dolmuş duraklarına yapıldı. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve ilçe bürokratları kurdeleyi keserek hizmete açtı. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in eğitimli insan potansiyeli bakımından ülkemizin geçmişten bugüne en önemli kentlerinden birisi olduğunu belirterek, "Bu proje, okumayı seven Artvin halkına yakışır bir projedir. Yenilediğimiz duraklarımıza güzel bir proje uygulayalım diye düşündük. Türkiye’de birkaç şehirde daha olan kütüphaneli durak projesini hayata geçirdik" dedi. 

OKUMAK ŞART
Kütüphanede çok fazla ideolojik takıntılı kitaplar olmadığını belirten Başkan Kocatepe, "Okumak şart. Biz ne zaman ki okumayı bırakıp seyretmeye dönüştük, teknoloji ve dünyayı seyretmeye başladık. İnşallah yeniden okumaya başlıyoruz bu bize hem bilimde hem kültürde, hem teknoloji de öncü Türkiye’nin, lider bir Türkiye’nin önünü açar diye düşünüyoruz” dedi.  

Şimdilik üç kütüphaneli durak olduğunu kaydeden Kocatepe zaman içersinde Artvin’de ki tüm durakları kütüphaneli durak haline getirmeyi planladıklarını ifade etti. 

Yazar: Haberci
artvin kütüphaneli durak artvin haberleri ilginç dolmuş durağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.