500 polis kapıları kırıp zehir tacirlerini bastı

İstanbul'da 500 polis, sabah erken saatlerde uyuşturucu madde satıcılarına yönelik operasyon için düğmeye bastı. Operasyonda kapıları kırmak için 'Koçbaşı' kullanıldı. Çok sayıda gözaltı var.

500 polis kapıları kırıp zehir tacirlerini bastı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü'nün 7 aydır sürdürdüğü teknik takip sonucu bazı evlere operasyon yaptı. 500 polisin görev aldığı operasyonda, polis kapıları koçbaşı ile kırarak içeri girdi. 25 kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda narkotik maddenin ele geçirildiği bildirildi. 

Sabah erken saatlerdek operasyona Narkotik Suçlar, Terörle Mücadele, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı yaklaşık 500 polisin görev aldığı belirtildi. 7 aydır süren teknik takip sonucu uyuşturucu tacirleri ve torbacıların evlerine girildi. Şişli Kuştepe Mahallesinde belirlenen birçok adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda, polis uyarılara rağmen kapıların açılmaması üzerine koçbaşı kullandı. Kapıların kırılmasının ardından Özel Harekât Şube Müdürlüğü’ne bağlı özel timlerle girilen adreslerde aramalar yapıldı. Birçok adreste narkotik madde ele geçirildiği öğrenildi. Aynı zamanda arama yapılan adreslerde şahısların gözaltına alındığı belirtildi. Operasyon sırasında polis helikopterinin de havadan destek verdiği görüldü.

Gözaltına alınan şahısların rahat tavırlar sergilemesi dikkatlerden kaçmazken, yakınları da görüntü almaya çalışan basın mensuplarına üzerine yürüyerek küfürler savurdu. Çevik Kuvvet Ekiplerinin araya girmesiyle şahıs etkisiz hale getirildi.

Polisin bu operasyonuyla zehir tacirlerine yönelik önemli bir operasyonun yapıldığı düşünlüyor.

Yazar: Haberci
koçbaşı ile operasyon uyuşturucu operasyonları narkotik madde operasyonu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı