Yeni bakanlıklar açılabilir, bakanlar kurulunda sürpriz yenilik

Tek başına iktidar olan AK Parti, Bakanlar Kurulu'nda da sürprizler yapmaya hazırlanıyor. Yeni bakanlıklar kurulup, hizmetin daha kaliteli ve etkin olarak yapılması planlanıyor.

Yeni bakanlıklar açılabilir, bakanlar kurulunda sürpriz yenilik

AK Parti, seçim sonuçlarının ardından bazı çalışmalara başladı. Tek başına iktidar olan AK Parti, 7 Haziran'da kabine girmeye isim bulamamıştı. MHP ve CHP kabineye üye vermeyi reddetmişti. HDP'nin verdiği 2 bakan ise istifa etmişti. O günler geride kaldı. AK Parti şimdi, tek başına hükümet kuracak. Buna ek bakanlıklar da ekleyebilir. Yeni bakanlar kim olacak?

HaberTurk'te yer alan bir habere göre, AK Parti’nin uzak ara tek başına iktidarı yakalamasının ardından, yeni kurulacak kabine ile birlikte bakanlıkların da revizyona tabi tutulması bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı olarak ayrılması; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çevre bakanlığı ve Şehircilik Bakanlığı olarak iki farklı bakanlık çatısı altında yeniden yapılandırılması yönünde çalışma yapıldığı öğrenildi. Gümrük ve Ticaret, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme, Orman ve Su İşleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve spor gibi bakanlıkların da yapısal değişikliğe tabi tutulması gündemde. 

Bu planlanan değişikliklerle bakanlık 25 olan sayının 30’a kadar çıkabileceği konuşuluyor. Bakanlık çalışmaları hizmet alanının belirlenmesiyle vatandaşa da daha kaliteli hizmet sunulması gündemde. AK Parti'nin yapmayı düşündüğü bu yenilikler, TBMM'nin açılmasının ardından netlik kazanabileceği konuşuluyor.

Yazar: Haberci
yeni bakanlar kurulu yeni açılacak bakanlıklar kabine de kimler var
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.