Hakkari'de 2 günde 31 terörist öldürüldü

Hakkari'de terör örgütüne yönelik operasyonlarda 2 gün arayla 31 terörist öldürüldü. 2 şehit verdiğimiz operasyonlarda, 1 askerin ise yaralı olduğu bildirildi.

Hakkari'de 2 günde 31 terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari Yüksekova'da düzenlenen operasyonlarla ilgili basına bilgi notu geçti. 4 Kasım'da öldürülen 15 teröristin ardından dün de 16 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyuran Genelkurmay, 2 şehit verdiğimizi açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "4 Kasım 2015 tarihinde Hakkâri Yüksekova bölgesinde yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; bir kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştı" denildi.

İKİ GÜNDE 31 TERÖRİST
Açıklamada, "3 Kasım 2015 tarihinde Dağlıca bölgesine yapılan hava harekâtını müteakip bölgeyi terk etme imkânı bulamayan ve küçük gruplar halinde dolaşan bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlarda 15 bölücü terör örgütü mensubunun terörist etkisiz hale getirildiği hatırlatılan açıklamada, "Yüksekova’da bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik olarak devam etmekte olan operasyonda 4 Kasım 2015 tarihinde etkisiz hale getirilen 15 teröriste ilave olarak, tespit edilen terörist hedeflerine düzenlenen hava harekatı ile 16 terörist daha etkisiz hale getirilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

Yazar: Haberci
terör operasyonları genelkurmay açıklaması öldürülen terörist sayısı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.