Denizli'de 20 günde 125 bin kişi teleferiğe bindi

Denizli'de 20 gün önce hizmete giren teleferiği 125 bin kişinin kullandığı bildirildi. Vatandaşlar akın akın teleferiğe binmek için geldi. Uzun kuyruklar, yüzlerce araç kuyrukları oluştu. Denizli'nin teleferik heyecanı, böyle görüntülendi.

Denizli'de 20 günde 125 bin kişi teleferiğe bindi

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin kentin uzun süredir hayalini kurduğu teleferik ve yayla projesini tamamlamasının ardından onbinlerce Denizlili kente yeni bir nefes getiren tesislere akın etti. Yaklaşık 2,5 haftada 123.500 kişi teleferik ile zirveye çıkıp burada kendileri için hizmete sunulan Bağbaşı Yaylası'nın keyfini çıkardı.

ÜCRETSİZ TELEFERİĞE AKIN
Ege'nin en uzun teleferiğine sahip Türkiye'de ise eşi benzeri olmayan konsept proje ilk günden itibaren Denizlililerin yoğun ilgisini çekti. Bir ay boyunca vatandaşlara ücretsiz olarak sunulan teleferik ile yaklaşık 2,5 haftada 123.500 kişi Bağbaşı Yaylası'na çıkarak eşsiz manzaranın ve doğanın tadını çıkardı. 7'den 70'e her gün binlerce Denizlilinin akın ettiği teleferik ile 1400 metre rakıma çıkan vatandaşlar burada kendileri için tahsis edilen servisle Bağbaşı Yaylası'na gidiyor. Doğa harikası yaylada gönüllerince vakit geçiren konuklar buradaki doğal güzelliklerin yanında Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete sunduğu restoran, Yörük çadırı ve diğer tesislerden de faydalanabiliyor. 

ZİRVEDE YAYLA GEZİLİYOR
Teleferik ve Bağbaşı Yaylası'nı zaman zaman ziyaret ederek vatandaşların istek ve önerilerini dinleyen, onların mutluluğunu da paylaşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’yi yayla turizminde marka yapacak kompleks projenin yaklaşık 2,5 haftada 123.500 kişiye ev sahipliği yaptığını söyledi. Denizli’yi en büyük zenginliği olan yaylalarıyla buluşturmak için teleferik projesini ortaya koyduklarını vurgulayan Başkan Zolan, “Şükürler olsun Denizlimiz de bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık" dedi. Projenin kısa sürede büyük ilgi uyandırdığını ve 120.000'in üzerinde vatandaş tarafından görüldüğünü ifade eden Başkan Zolan, "Her gün binlerce vatandaşımızı burada misafir ediyoruz. Demek ki şehrimizde doğru bir proje daha yapmışız" diye konuştu.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞUYOR
Teleferik ve yayla projesi için bugüne kadar olumlu tepkiler aldıklarını belirten Başkan Zolan, "Şehir dışından ve yurt dışından gelen misafirlerimiz de oldu. Onlar da projemize hayran kaldı. Dünyada benzerleri ile yarışabilen, Türkiye'de ise eşi benzeri olmayan teleferik ve yayla projemiz tekrar kentimize hayırlı ve uğurlu olsun. Allah'ım inşallah kazasız belasız güle güle kullanmayı nasip etsin. Özellikle hafta sonunda uzun kuyruklar oluşuyor. Bazen bir kaç saat sıra bekleyen vatandaşlarımız oluyor. Bu projemizi gerçekleştirmenin ne kadar doğru olduğunu görmek bizlerin motivasyonunu da artırıyor" dedi. 

Yazar: Haberci
denizli teleferik tesisleri denizli başbağı yaylasına nasıl gidilir denizli haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı