CHP ve DSP'liler Ecevit'in mezarına karanfil bıraktı

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in vefatının yıl dönümünde CHP ve DSP'liler kabri başına giderek karanfil bıraktı. Kılıçdaroğlu ve Türker, Ecevit'i unutturmayacaklarını söyledi.

CHP ve DSP'liler Ecevit'in mezarına karanfil bıraktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DSP Genel Başkanı Masum Türker ve bazı partililer, ölümünün 9. yılında eski Başbakan Bülent Ecevit’in kabrine giderek karanfil bıraktı. 

HALKÇI ECEVİT ÜNVANI
Burada konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Vatandaşlarımız, devlet adamları, siyasetçiler, bilim insanları pek çok unvan verdiler ama ona en çok yakışanı ‘Halkçı Ecevit’ti. Bütün siyasal yaşamını bu ülkenin iyiliği, bu ülkenin insanının refah içerisinde yaşaması için verdi. Mücadelesini hep bu noktaya odakladı. Türkiye’nin çıkarlarını korudu, uluslararası arenada zaman zaman kendisine yöneltilen hiçbir eleştiriye, hiç baskıya boyun eğmedi. Onun tek ideali vardı; Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’sini çağdaş uygarlıkla birleştirmek” dedi.

DÜŞÜNCÜLERİ YOLUMUZU AYDINLATIYOR
Ecevit'in siyasal yaşamında zaman zaman inişleri çıkışları olduğunu ama hiçbir zaman yılmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Onun idealleri vardı, düşünceleri vardı, gelecek öngörüsü vardı ve bunları gerçekleştirmek için olağanüstü bir çaba harcadı. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak eski Genel Başkanımızı rahmetle ve minnetle anıyoruz. Onun düşünceleri, ilkeleri elbette ki yolumuzu aydınlatıyor. Bundan sonra da aydınlatmaya devam edecek. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz" diye konuştu. 

FİKİRLERİ GELECEĞE TAŞINACAK
DSP Genel Başkanı Masum Türker ise partisinin kurucusu Ecevit'in kendilerine öğrettiği yoldan ilerlediklerini belirterek, "Bugün onun huzurundayız çünkü bize bıraktığın öğreti, fikir olarak farklı partilerde bile olsak bir araya gelmemizi sağlıyor. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumu 13 yıl evvel öngörmüş ve böyle davranılırsa şöyle olur diyerek o günkü davranışın sonucunun bugün olacağını söylemiştir. Şimdi herkes anlıyor ki senin devlet adamlığın, dürüstlük anlayışın; halkını, milletini; kendisinden, partisinden daha fazla seven ve herkese bunu aşılayan bir kişilik sembolüsün. Bizler seni unutmayacağız, unutturmayacağız. Fikirlerini geleceğe taşıyacağız" dedi.

Yazar: Haberci
bülent ecevit anma bülent ecevit mezarı eski başbakanlar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.