Zehirlenen öğrencilerle ilgili sayıda şok

Muğla'da yediği yemekten zehirlenen öğrencilerle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İlk olarak onları bulan sayı şimdi yüzün üzerine çıktı. Hastane ile Valilik açıklamaları arasında ise farklılık olması kafa karıştırdı.

Zehirlenen öğrencilerle ilgili sayıda şok

Muğla’nın Ula, Datça, Kavaklıdere ve Yatağan ilçelerinde bir şirket tarafından dağıtılan yemekleri yiyen öğrenci ve şirket çalışanları ile ilgili sayı yükseldi. Valilik, 157 başvuru olduğunu açıklarken, hastane 143 olarak açıklama yaptı. Şirketle ilgili ise dava açılmaya hazırlanıyor. 

Muğla’nın Bayır Mahallesindeki yemek firması tarafından öğle yemeğinde veriler çorba, bulgur pilavı, etli patates ve salata sonrası zehirlenmeler meydana gelmişti. Özellikle taşımalı eğitim yapan Datça, Kavaklıdere, Yatağan, ve Ula ilçelerindeki öğrencilere ve özel şirket çalışanları bundan etkilendi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalar ise kafaları karıştırdı. 

SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ 143 BAŞVURU
Muğla İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri şu anda hastanelerde tedavi süreci devam eden öğrenci ve özel şirket çalışanının bulunmadığını belirtti. Şu ana kadar yemekten zehirlenenlerin sayısının ise 143 olduğu açıklandı. 

VALİLİK 157 BAŞVURU VAR
Muğla Valiliği ise gıda zehirlenmeleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, şu ana kadar sağlık kurumlarına 157 kişinin başvuru yaptığın açıkladı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Muğla Sıtkı Koçman Eğitim Araştırma Hastanesine 41, Kavaklıdere Devlet Hastanesine 19, Datça Devlet Hastanesine 36 ve Yatağan Devlet Hastanesine 61 kişi olmak üzere 157 kişi bulantı kusma şikâyetleri ile belirtilen hastanelere başvuru yapmıştır" denildi.

NUMUNELER İNCELENİYOR
Konuyla ilgili Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi, Çevre ve Çalışan Sağlığı Şubesi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü koordineli olarak yerinde inceleme ve araştırma yaptığına dikkat çekilen açıklamada, alınan numunelerinin analizleri ilgili kurumlarca yapıldığı belirtildi. 

 

Yazar: Haberci
muğla zehirlenme olayı yemekten zehirlenen öğrenciler muğla valiliği açıklaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı