Saadet Partisi'nden Kamalak'a istifa ve kongre çağrısı

Samsun'da Saadet Partili bir grup yönetici, Genel Başkan Mustafa Kamalak'ı istifaya davet etti. Milli Görüş'ün bunu haketmediğini öne süren partililer kongre çağrısı yaptı.

Saadet Partisi'nden Kamalak'a istifa ve kongre çağrısı

Saadet Partisi Bafra İlçe Başkanı Mustafa Öcal, 26 Dönem Milletvekili adayı Süleyman Karagöz, 30 Mart'ta BElediye Başkan adayı olan Selçuk Yıldırım, 25. Dönem Milletvekil adayı Fazlı Yıldırım, ortak bir basın açıklaması yaptı. 

Bafra Saadet Partisi'nden gazetelere gönderilen mailde yapılan ortak açıklama metni de yer aldı. "Milli görüş, madden ve manen kalkınmış Yeniden Büyük Türkiye ve hakkı üstün tutan zihniyetin hâkim olduğu Yeni Bir Dünya davasının adıdır. Bu hareket asırlardır 19 haçlı seferini sinesinde parçalamış, Türkiye’mizin güçlü ve lider ülke olması yolunda bugünlere gelmesine vesile olmuş zihniyetin adıdır" ifadelerine yer verilen açıklamada, 1 Kasım'daki seçim sonuçları değerlendirildi.  
 
ERBAKAN'IN VEFATI VE SAADET
Milletin kararına saygı duyulduğu belirtilen açıklamada, "1 Kasım seçim neticeleri, milli görüş davasının lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatından sonra, saadet partisinin 4,5 yıl boyunca kapalı kapılar ardında istişareden uzak bir şekilde, “ben yaptım oldu” mantığı ile yönetenlerin istifasını gerektiren bir netice ortaya çıkarmıştır.  Saadet partisi, 4,5 yıl boyunca politika üretemeyen, içine kapanık, halkımıza ve zamanın şartlarına ayak uyduramayan, gündem oluşturamayan, aksine basit gündemler içinde boğulan, küresel güçler tarafından kurgulanan gayri milli muhalefetin lokomotifine vagon olan, bunlara ilaveten tarihi boyunca milli görüşün aleyhinde bulunmuş bir cemaatin uydusu gibi hareket eden bu yönetimin elinde daha fazla bırakılamaz" denildi.  

SAADET'İ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ
Açıklamada, "Milli görüşün ortaya koyduğu proje ve prensipleri, gerçekleşmesi mümkün olmayan, ütopik ve nostaljik bir olgu olarak gösteren, yine milli görüşün bu milletin aslı, tarihi, ruh kökü olduğuna ve gerçek yönetim şekli olduğuna inanmayan genel merkez yönetimi, Saadet Partisini iktidara taşımak şöyle dursun güdükleştirmek için bilerek veya bilmeyerek her türlü aksiyonu göstermektedir. Saadet Partisini, iktidara talip bir partiden ziyade adete dernek veya nostaljik bir tarikat çalışmasına çevirmeye çalışmaktadırlar" ifadelerine de yer verildi. 

DEĞİŞİM AŞAĞIDAN DEĞİL YUKARIDAN OLMALI
Açıklamanın sonunda, "Genel Başkan Mustafa Kamalak ve bir oldu bittiyle YİK Başkanı seçilen Oğuzhan Asıltürk'ü istifaya davet ediyor ve soruyoruz. Girdiğimiz her seçimde denemediğiniz hangi metot kalmıştır? Davamıza yapacağınız en hayırlı hareketin; parti içi mekanizmaları sağlıklı bir şekilde işleterek, önceden takvimi belli olan, tüm sorunlarımızın ve çözüm yollarının konuşulabildiği, kendini yüreğinde milli görüşçü hisseden herkesin yer alabileceği bir kongre sürecini hazırlamak ve büyük bir vabalden kurtulmak  olduğu aşikardır. Artık değişim aşağıdan yukarı değil , yukarıdan aşağıya olmalıdır" diyerek sonlandırıldı. 

Yazar: Haberci
Mustafa Kamalak istifa Saadet Partisi karıştı Saadet'te istifa sesleri Bafra Saadet Partisi teşkilatı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.