PKK'nın bombalı hain tuzakları

Terör örgütü PKK'nın son olarak Gaziantep'te yola döşediği bombanın patlamadan bulunması akıllara, 'Daha kaç bombalı tuzak var' sorusunu getirdi. Vatandaşlar yol kenarlarında gördükleri anormallikleri 155 veya 156'ya bildirsin.

PKK'nın bombalı hain tuzakları

Son günlerde eylemlerini artıran teröristler, haince tuzaklar kurmaya devam ediyor. Son olarak Gaziantep'te yola döşenen bir bomba tesadüfen bulunup imha edildi. Teröristlerin böyle nerelere kaç adet bomba döşendiği, askeri araç geçişinde mi yoksa sivil vatandaşlar geçerken mi patlatacaklardı bilinmiyor. 

MENFEZE KONULMUŞ BOMBA
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Suriyeli sığınmacıların barındığı bir çadır kent yakınlarında, yola asfalt döken belediye çalışanları teröristlerin hain tuzağını farketti. Bunun üzerine güvenlik güçlerini arayan personel, 'Yol kenarında piknik tüpü var, bomba düzeneğine benzeyen bir cisim var' dedi. Olay yereni gelen Jandarma, bombayı özel ekiplerle imha ederek yolu trafiğe açtı. Bombanın bir suyun geçişi için yol altında açılan bir menfeze konulduğu görüldü. 

EN ÇOK KULLANILAN YÖNTEM
Terör örgütünün en çok kullandığı yöntemlerin başında gelen yola bomba koyarak patlatılması, akıllara bazı sorular getiriyor. Terör örgütü mensupları bu bombaları döşerken, çevre halkı görmüyor mu? Bu şekilde kaç adet bomba daha var? Teröristlerin bu yöntemiyle ilgili önlem alınıyor mu? şeklinde sorular akıllara geliyor. Ayrıca bu tür yol kenarında düzenek veya şüphe uyandıracak bir durum söz konusu olduğunda 155'i veya 156'yı arayarak bilgi verilmesi büyük önem arz ediyor.

Yazar: Haberci
terör örgütü hain tuzak yola döşenen bombalar gaziantepte yola tuzak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.