Tramvay durağında bomba paniği

İstanbul'da 2 tramway durağında bomba süsü verilmiş paket, imha ekiplerini harekete geçirdi. Sabaha karşı duraklara ulaşım durduruldu. Teröristlere ait not çıkan paketlerle, gözdağı mı verilmek isteniyor. Polis güvenlik kameralarından paketleri kimin koyduğunu araştırıyor.

Tramvay durağında bomba paniği

Terör örgütü PKK sempatizanları İstanbul'da Fındıkzade ve Haseki'deki tramvay duraklarına içlerine kaldırım taşı ve örgütle ilgili yazının olduğu paket bıraktı. Bomba sürü verilen paketleri görenler ekipleri aradı. Olay yerine gelen Bomba İmha ekipleri, ulaşımı durdurup paketleri fünye ile havaya uçurdu. 

2 DURAK 2 BOMBA SÜSÜ VERİLMİŞ PAKET
Paketleri gören güvenlik görevlileri, durumu polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliği alarak durumu Bomba İmha ekiplerine haber verdi. Önce Fındıkzade durağına gelen bomba imha ekibi paketi fünye ile patlattı. Patlatılan paketin poşet ve bandla sarılmış kaldırım taşı olduğu anlaşıldı. Daha sonra Haseki Tramvay Durağındaki paket fünye ile patlatıldı. Buradaki paketinde aynı şekilde poşet ve bandla sarılmış kaldırım taşı olduğu öğrenildi. Bu iki tramvay durağı yaklaşık 1 saat kapatılırken, tramvay seferleri diğer tramvay duraklarında devam etti. Seferler polislerin çalışmalarını ardından normale döndü. Öte yandan paketlerin üzerinde bir terör örgütü ile ilgili yazı yazan kağıt parçası olduğu öğrenildi.

ÖRGÜT GÖZDAĞI MI VERİYOR?
Polis duraklardaki güvenlik kamera kayıtlarından paketleri kimin koyduğunu araştırıyor. Yapılan bu eylemin bir gözdağı olabileceği ise akıllara gelenler arasında. Duraklara bilerek konulan ve bomba süsü verilen bu paketlere neden kaldırım taşı konuldu. Bu taş da neden bant ile sarıldı? Terör örgütünün doğu ve güneydoğuda aldığı ağır yaralardan sonra şehir içlerinde bu tür eylemler yapabileceği konusunda güvenlik güçleri birimleri uyarmıştı. 

Yazar: Haberci
istanbul bomba haberleri tramway durağında bomba istanbul asayiş haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı