MHP'de Bahçeli hariç herkes istifa etti

MHP'de 1 Kasım seçimlerinin ardından peş peşe istifalar geliyor. Son olarak İzmir'de 7 parti görevlisi istifa etti. İl Başkan Yardımcıları, "Şerefimizle istifa ediyoruz" diyerek, imalı bir açıklama yaptı.

MHP'de Bahçeli hariç herkes istifa etti

MHP'nin Türkiye'deki oy oranını düşmesi kadar İzmir'de de gerilemesini kendi kabahatleri bilen 7 görevli istifa etti. İstifa eden MHP'liler İzmir il başkan yardımcıları Hakan Ürün, Mehmet Koyukan, Alpay Gökmen, Cumhur Tüzemen, Mustafa Karakuş, Rıza Dönmez ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gökçedağ olarak açıklandı. 

İzmir’de 7 Haziran’daki yüzde 13.7 oy oranı, 1 Kasım’da ki seçimde 11.4’e düşünce, kabahati kendinde bilen MHP'liler istifa etti. İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Hakan Ürün, "Demokrasilerde kural bellidir. Başarısız olan gitmeli yerini yenilerine bırakmalı. Parti bizim şahsi malımız değildir. İnsanların güvenini kaybettik. Bize inancın umudun güvenin kaybolduğu ortamda bulunduğumuz koltuğa yapışmak değil koltuğu hak edenlere bırakmak yakışır. Bu koltuklara koltuktan güç alanların değil güç verenlerin oturması gerekir. bu koltuklara bizden daha sosyal, daha çalışkan bu ülkenin insanlarını daha mutlu edeceğine inanan, halktan olan aynı dili konuşan, projeleri olan katkı koyan, atak, yaratıcı, halkla bütünleşen, ortak akla saygılı anlaşılır ülküdaşlarımız oturabilsin diye genç ve yeni fidanlara yol açıyoruz" dedi. 

OYLAR ERİYORSA SORUMLU BİZİZ
Milliyetçi ve ülkücü camiayı dipsiz kuyuya benzeten Hakan Ürün, "İmkan verildiğinde kendi içinden cevherler çıkaracak kapasitededir. Ülkenin içinde bulunduğu karamsar ortamdan ülkeyi yine milliyetçi ülkücü camia aydınlığa çıkaracaktır. Allah’tan başka hiçbir kuvvet bizi partimizden koparamayacaktır. İzmir’de oylar eriyor beş ayda dört milletvekili ikiye düşüyorsa kendimizi sorumlu tutuyoruz ve şerefimizle istifa ediyoruz. Halkı okuyamadık isteklerine cevap veremedik. Parti için elimizden geleni maddi manevi her şeyi yapacağız" diye konuştu.  

Yazar: Haberci
mhp istifalar mhp izmir istifa eden isimler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.