Aziz Yıldırım'ın 'Alex' belgesi sahte mi?

Fenerbahçe'nin efsane ismi Alex'in prim ödemiyor dediği Başkan Aziz Yıldırım, resmi internet sitesinden açıklama yaptı. Alex'e 7 yıl önce verildiği iddia edilen belgelerin üzerindeki rakamların kalın yazılması 'sahte mi?' sorusunu getirdi.

Aziz Yıldırım'ın 'Alex' belgesi sahte mi?

Brezilya'da basına verdiği demeçte futbol hayatı boyunca sadece Palmerias'da top koştururken hiçbir zaman ödeme problemi yaşamadığını aktaran Fenerbahçe'nin efsane ismi Alex ile Aziz Yıldırım arasında bir 'Prim' polemiği başladı. Alex'in, "Fenerbahçe'de de maaş sıkıntısı çekmedim ancak prim konusunda bazı problemler yaşadım" itirafı üzerine Aziz Yıldırım belgeli bir açıklama yaptı. 

Alex'in "Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla maçı öncesi söz verilen primlerin futbolculara dağıtılmadı" sözlerine, Alex imzası taşıyan prim dekontların yer aldığı açıklamada sert bir dille cevap verdi. "Alex gibi parayı çok seven bir oyuncu 100 dolar alacağını almak için bile 100 takla atar" ifadelerine yer verilen Aziz Yıldırım imzalı açıklamada, "Bahsi geçen futbolcu, 4 Mart 2008 tarihinde deplasmanda oynadığımız Sevilla karşılaşmasının devre arasında soyunma odasına inip futbolculara turu geçmeleri halinde 1 milyon değil, 1.5 milyon dolar prim vereceğimi söylediğimi iddia etmiş ve sonrasında hayal ürünü olan bazı diyaloglardan bahsetmiştir. Bu haberlerin hepsi yalandır" denildi.

YALAN VE ÇİRKİN İFTİRA
Sevilla ile deplasmanda oynanan karşılaşmanın devre arasında soyunma odasına inmediğini belirten Aziz Yıldırım, "Bu iftarının sahibi Alex’e söylüyorum; “Sevilla maçının devre arasında soyunma odasına inmedim. Bunu ispat etmelisin çünkü iftira atmak bir ahlaksızlıktır. Fenerbahçe’den ayrıldığın günden itibaren gündemde kalmak için her fırsatta benim adımı kullanmaktasın. Şimdi de yalan ve çirkin iftiralarla gündem yaratmaya çalışıyorsun" ifadesini kullandı. 

ALDIĞI PARALARI AÇIKLADI
Aziz Yıldırım, prim konusuyla ilgili olarak da, "Kulüp resmi kayıtlarında da yer aldığı üzere futbolculara, Sevilla maçı ile ilgili olarak 01 Nisan 2008 tarihinde toplam 1 milyon 50 bin Amerikan doları prim dağıtılmıştır. Bu kapsamda teknik heyetin belirlediği oranlar doğrultusunda Alex’e de  42.020 USD ödeme yapılmıştır ve ödemeyi aldığına dair kendisinin imzasının yer aldığı ilgili dekont ektedir. Haberlerde bahsi geçen Beşiktaş maçı için ise 24 Nisan 2008’de toplam 1 milyon Amerikan doları prim ödenmiştir. Alex’e aynı maç için 43.000 USD prim ödemesi yapıldığı yine ekteki bir diğer imzalı dekontla sabittir. Prim rakamları nettir ve vergileri de kulübümüz tarafından ayrıca ödenmiştir" dedi.

"Alex gibi parayı çok seven bir oyuncu 100 dolar alacağını almak için bile 100 takla atar" diyen Aziz Yıldırım, "2011 yılında bizler sözde şike davasında yargılanırken kulübümüzün en zor döneminde kendisi UEFA’ya verilmesi gereken ve tüm futbolculardan alınan rutin ‘alacağı yoktur’ yazısını imzalamamıştır. Hal böyleyken eğer 2008 tarihinde oynanan bir maçtan bir prim alacağı olsaydı bugüne kadar defalarca kulübe başvuru yapardı. Ayrıca kulüple sözleşmesi karşılıklı feshedildikten sonra Türkiye’den ayrılırken yaptığı basın toplantısında söyleyeceği her şeyi söylemiş, nedense bu konuyu hiç dile getirmemiştir. Zira tüm alacakları kendisine eksiksiz olarak ödenmiş ve karşılıklı ibra edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım'ın bu açıklamalarının altında kulübün resmi sitesinde bazı belgeler de yayınlandı. Belgelerin üzerinde bazı rakamların daha kalın yazılması akıllara 'Sahte mi' sorusunu getirdi. 

İşte sahte olup olmadığı düşünülen o belgeler.

Yazar: Haberci
alex ve aziz yıldırım aziz yıldırım belge alex ile aziz yıldırım polemiği
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.