Google Contributor, siteniz için yeni gelir kaynağı olacak

İnternet devi Google, doğrudan site ziyaretçileri tarafından fonlanan Contributor'u hayata geçirdi. Özellikle haber sitelerinin yeni gelir kaynağı olmaya aday olan contributor ile 2 ila 10 dolar arasında katkı payı alabilecek. Contributor nedir? Contributor kazançları? Contributor siteye ekleme. Sitene Contributor rozeti ekleme

Google Contributor, siteniz için yeni gelir kaynağı olacak

İnternet devi Google, yep yeni bir uygulama ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Contributor adı verilen uygulamayla artık siteler yeni bir gelir kaynağı elde edebilecek. Peki Contributor nasıl işliyor, Contributor gelirleri nasıl siteye yerleşeçek, Contributor faydası var mı?

Google'nin bugün kullanıcılara attığı mailde, "Kullanıcılar aylık 2, 5 veya 10 dolar katkı payı belirler ve bu paranın bir kısmı ile onlara reklam göstermek yerine doğrudan size ödeme yapılır. Bunun sonucunda kullanıcılar daha az reklam görür, ancak size yine de ödeme yapılır. En yeni reklam biçimimizle tanışın: daha zengin metin reklamları. Bu reklam biçiminde, markanın logosundan ve renklerinden yararlanıp metin reklamlardan otomatik olarak resim reklamlar oluşturur. Daha zengin metin reklamları, reklamlarınıza yönelik reklamveren rekabetini artırarak elde ettiğiniz kazancı yükseltebilir" ifadelerine yer verildi.

CONTRİBUTOR NASIL ÇALIŞIR
Contributor, katılımcı kullanıcıların Google ağındaki bir siteyi ziyaret ettiğinde, onların aylık katkı reklam kendi adına teklif kullanılan ihale-yüzden geleneksel bir reklamverenin yerine reklam alanı satın kadar reklam verir. Kullanıcılar böylelikle daha az reklam görür ve az reklam katkıda bulunur. 

SİTENE ROZET EKLEYEBİLİRSİN
Google bu uygulamayı kullananlar için sitelerine özel bir rozet hazırladı. Sitenizde katılımcı rozet göstermek için şu kodları ekleyebilirsiniz. Katılımcı Rozet, alternatif yollarla içerik finanse edilmesine yardımcı olabilir ve sitenize ziyaret edene bu reklamı kullandığını belli eder. Google siteye eklenmesi için ışık, karanlık ve beyaz rozeti oluşturdu. Sitene rozet ekleme kodu:  

Contributor hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yazar: Haberci
Google Contributor sitene Google Contributor kodu ekleme Google Contributor nedir
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.