Dünya liderleriyle telekonferans yapan Erdoğan'dan şok detay

Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderler arasında telekonferansa katıldı. Erdoğan'ın servis edilen fotoğraflarında önemli bir ayrıntı vardı. İşte herkesin dikkatle bakınca görebileceği o telekonferans ayrıntısı.

Dünya liderleriyle telekonferans yapan Erdoğan'dan şok detay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletleri Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'un iklim değişikliği konusunda liderler arasında düzenlediği telekonferansa katıldı. Erdoğan'ın fotoğraflarında şu detay dikkati çekti. Diğer liderlerin bayrakları yanlarında olmadığı görüldü. Erdoğan'ın ise her iki tarafında da Türk Bayrağı görülüyordu. Erdoğan'ın bu davranışı objektiflere de böyle yansıdı. Diğer telekonferansa bağlanan liderlerde ülkelerinin bayrağının olmaması dikkati çekti. 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, iklim değişikliği hakkında liderlerin görüş teatisinde bulundukları telekonferansa İstanbul'daki Mabeyn Köşkü'nden katıldı. BM Genel Sekreteri Ban'ın başkanlığında gerçekleştirilen telekonferansa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Peru Devlet Başkanı Ollanta Humala, Federal Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Malta Başbakanı Joseph Muscat'ın da katıldığı kaydedildi.

Telekonferansın, 30 Kasım 2015'te Paris'te gerçekleştirilecek BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 21. Taraflar Konferansı'nda sonuçlandırılması beklenen yeni iklim anlaşmasının müzakerelerine destek sağlama amacıyla yapıldığı öğrenildi. Telekonferansa katılan liderlerin, müzakere sürecindeki mevcut durum ve meselelerin çözümü yolunda belirleyici unsurlar hakkında görüş alışverişinde bulundukları belirtildi.

Erdoğan'ın telekonferans bağlantısını Türk Bayrağı'nın önünde yapması diğer liderlerinde dikkati çektiği düşünülüyor. Fotoğrafların bir karesinde de AB Bayrağı'nın olduğu görülüyor. Fakat ülkelere ait bayraklar bulunmuyor.

Yazar: Haberci
Erdoğan telekonferans Cumhurbaşkanı detay haber erdoğan bayrak hassasiyeti
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.