CHP'nin ilk Genel Başkan adayı Mustafa Balbay

Kurultaya gitmeye hazırlanan CHP'de ilk aday ortaya çıktı. CHP'nin İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, partisinin kongre sürecini hatırlatarak, 'Adaylık' sinyali yaktı. Kılıçdaroğlu'nun çevresindekileri eleştiren Balbay, projeleriyle yola koyulacağını söyledi.

CHP'nin ilk Genel Başkan adayı Mustafa Balbay

Bir televizyon programına katılan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, 1 Kasım seçimlerinin ardından partisinin aldığı oyların yetmediğini savundu ve önemli bir açıklama yaptı. Ellerinde projeler olduğunu söyleyen Balbay, "Bunlar partimizi iktidara taşır derlerse, adaylık için başvuru yapacağım" dedi. 

Katıldığı programda CHP'nin kongre süreciyle ilgili açıklama yapan Balbay, "Ben önerilerimi sunacağım. Bana 'Bu projeler partimizi iktidara taşır' denirse, ben de o zaman varım derim. Ben umutla heyecanla ve büyük bir enerjiyle geldim. Kemal Kılıçdaroğlu, çok iyi bir genel başkan ancak çevresi iyi değil. Bundan sonraki kurultay sürecinde parti içinde polemik yaşatacak bir söylemde bulunmayacağım. Polemik yaşatacak eleştirilere de yanıt vermeyeceğim. CHP'de yön, yöntem ve yönetim değişikliği olması gerekiyor" dedi. 

BALBAY: İKİ HEDEFİM VAR
Balbay, "2 Kasım sabahı kendime sordum. Balbay ne yapcaksın? 2 hedefim var. Milletvekiliğimi yapmak. 2019 yılındaki iki seçimde partimin başarısı için çalışmak. Kılıçdaroğlu'na vefa borcum var. Bu borcu CHP'nin iktidar olması ile borcumu ödemiş olurum. Kongreye gidiyoruz. Ben önerilerimi sunacağım. Bana derlerseler bu projeler partimizi iktidara taşır. Ben de varım derim. Ben umutla heyecanla ve büyük bir enerjiyle geldim" diye konuştu. 

Yazar: Haberci
Mustafa balbay açıklaması chp kurultay süreci chp genel başkan adayları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı