Hayırsever Yaptığı Hayırla Dua Alacak!

Niğde'de bir hayırsever, özellikle annelerin duasını alacak bir yatırım yaptı. Hayırseverin yatırımı çocukları olduğu kadar aileleri de sevindirecek. Aynı zamanda Kur'an-ı Kerim dersi de verilecek yatırım köyde sevinçle karşılandı.

Hayırsever Yaptığı Hayırla Dua Alacak!

Niğde'nin Darboğaz Köyü'nde bir anne ve babası adına İlçe Müftülüğü bünyesinde 4-6 yaş arası çocuklar için kreş açtı. Hayırseverin bu adımı, özellikle anne ve geleceğimiz olan çocukların gelişimi için önemli bir adım olarak yorumlandı.

Niğde’nin Ulukışla İlçesi'ne bağlı Darboğaz Köyü'nde harabe halde bulunan eski sağlık evi, hayırsever tarafından tamamen restore edilerek 'Durmuş ve Ümmügülsüm Yenel Kuran Kursu ve Kreşi' adı ile çocukların eğitim alabileceği hale getirilerek Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak açılan kreş eğitim - öğretimine başladı. 

'HAYIRLI VE SADIK NESİL' TEMENNİSİ
Kreşin açılışında konuşan Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar, ‘‘ilkini yaklaşık 2 ay önce kadar Ulukışla merkeze ve Çiftehan’a açtığımız bu kreşin bu gün üçüncüsünü Darboğaz köyümüze açıyoruz. Tabi diğerlerini devlet desteği ile yaptık ancak bunun tüm giderleri hayırsever Murat Yenel tarafından karşılanmıştır. Ben köyümüze hayırlı olsun diliyor, hayrın da Allah katında kabul edilmesini niyaz ediyorum. Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığı ana sınıflarında tam gün eğitim uygulamasını kaldırmıştır. Biz de özellikle annelere yardımcı olunması, çocukların sosyalleşmesinin arttırılması ve özgüveni yüksek çocukların yetişmesi için bu kreşleri açıyoruz. Çocuklar sabah-öğle arası Milli Eğitimin Müdürlüğümüze bağlı okulda anasınıfına gidecek, talepleri halinde öğleden sonra da müftülüğe bağlı kreşe gidecektir. İnşallah tüm anaokullarımızdan vatanına, milletine, bayrağına sevdalı; hayırlı ve sadık nesiller yetişir" dedi.

Hayırsever Murat Yenel ise, anne ve babası adına hayırlı bir iş yaptığını belirterek, "İnşallah köyümüze, geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişimine katkı sağlar" diye konuştu. Kreş ve Kur'an Kursu köylüler tarafından sevinçle karşılandığı görüldü.

Yazar: Haberci
hayırsever dua öğrenci haber niğde
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı