HDP'li hükümetin sorumlusu bellidir

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün sabah saatlerinde yayınladığımız haberde dikkat çektiğimiz gibi, HDP'li hükümetin sorumlusunun MHP ve CHP olduğunu söyledi.

HDP'li hükümetin sorumlusu bellidir

AK Parti MYK Toplantısı sonrasında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim hükümetiyle ilgili sabah dikkat çektiğimiz bir konuya vurgu yaptı. Davutoğlu, HDP'ye bakanlık verilmesinin sorumlusunun MHP ve CHP olduğunu belirtti. 

AK Parti MYK toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Davutoğlu, koalisyon görüşmelerini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye son bir çağrı yapan Davutoğlu, "Pazartesiden önce Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi biraraya gelmeye ve omuz omuza ülkeyi seçime götürmeye çağırıyorum. HDP ile aynı hükümette olmak benim iradi bir tercihim değil. Anayasal zorunluluktur. Müsebbibi de CHP ve MHP'dir" dedi. 

DEMOKRASİDEN TAVİZ YOK
Konuşmasında isim vermeden CHP ve MHP'yi eleştiren Davutoğlu, "Bazı partiler sorumluluktan kaçarken, biz hükümet kurma sorumluluğunun gereğini yerine getirdik. Ülkemiizin yönetilmesi bağlamında boşluklar oluşmamasında attığımız adımlara milletimiz şahit. Koalisyon konusunda bize teklif gelmedi diye kimse öne süremez. Biz o zemini yokladık. Süreç koalisyon arayışıydı. Hep beraber nerelerde zorluklarla karşılaşabileceğimize bakıp yol almaya çalıştık. HDP'ye dönük olarak da, onun sırtını dayadığını iddia ettiği örgütlere dönük olarak da söylüyorum, Türkiye'de demokrasiyi korumak için alınması gereken her türlü güvenlik tedbirini, önlemi alacağız ama asla Türkiye'de demokrasinin askıya alınmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

28 ŞUBAT MANTIĞI
Muhalefet partilerinin kapısını yaptıkları hakaretlere rağmen çaldığının altını çizen Davutoğlu, "Vesayetten kurtulsun da gelsin' dedikleri halde ben hiçbir şekilde bunu tartışma konusu yapmadan gittim, çünkü milletimin geleceği benim şahsi egomdan daha önemlidir. Ama şimdi herkese soruyorum ne çözüm ürettiler, ne teklif ettiler. Her teklife hayır dedikten sonra çıkıp sıkıyönetim talebinde bulunmak, 'TBMM içinde çözüm üretelim' dedikten sonra çıkıp Milli Güvenlik Kurulu zeminine olayları çekmeye çalışmak, 28 Şubat mantığı gibi bir mantıktır" dedi. 

İLGİLİ HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ.

 

Yazar: Haberci
ak parti başbakan ahmet davutoğlu myk toplantısı hdp hükümet kurma çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.