Klasik otomobil sahiplerinden anlamlı etkinlik

Bursa'da 6'ıncısı düzenlenen Klasik Otomobil Turu'nun tüm geliri hasta çocukların tedavisinde kullanılmak üzere cihaz alınabilmesi için hastaneye bağışlanacak.

Klasik otomobil sahiplerinden anlamlı etkinlik

Bursa'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Klasik Otomobil Turu'nun 6'ıncısı anlamlı bir şekilde yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin başlattığı turun tüm geliri, tedavi giderlerinde kullanılmak üzere Mudanya Devlet Hastanesi Çocuk Bölümü’ne bağışlanacağı bildirildi. 

Bursa ve ülke genelinden otomotiv sektörünün önde gelenleri, klasik otomobil sahipleri, koleksiyonerler, müze sahipleri ve var olan değerleri koruma amacı güden otomobil meraklılarının katılımıyla gerçekleştirilen 6. Klasik Otomobil Turu, Korupark’tan başladı. Turun ardından gala yemeği ve ödül töreni gerçekleşecek. Klasik Otomobil ve Osmangazi Rotary kulüpleri işbirliğiyle gerçekleşen organizasyon, yarın Bursa turu ile devam edecek.

HASTANENİN İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK
Etkinlikten elde edilen gelir, Mudanya Devlet Hastanesi’nin Çocuk Bölümü’ne bağışlanacak. Çocukların sağlığına hızlı kavuşabilmeleri adına hastanenin çocuk bölümünde ihtiyaç duyulan yenidoğan işitme test cihazı, elde edilen gelir ile temin edilecek.

Etkinliğin startını veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, klasik otomobil turunun Bursa’da gerçekleştirilmesinin önemine değinerek, "İstanbullu otomobil koleksiyonerlerini, sektörün önde gelen isimlerini Bursa’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Caddelerimizde yapılacak yarışla birlikte nostaljik güzel bir gün yaşanacak. Organizasyona katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Kazasız ve belasız bir etkinlik olmasını diliyorum” dedi. 

Yazar: Haberci
bursa haberleri klasik otomobil turu rotary kulübü etkinliği
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.