Arınç, 'Paralel'e aracı oldu' haberine açıklık getirdi

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, basında çıkan 'Paralele aracı oldu' haberine açıklık getirdi. Arınç, söz konusu kişilerle 17-25 Aralık operasyonlarından sonra görüşmediğini belirterek, haberi yalanladı.

Arınç, 'Paralel'e aracı oldu' haberine açıklık getirdi

Sözcü Gazetesi'nde çıkan, 'Paralel İddianamesi'nde ortaya çıkan şok gerçek, Arınç ve Çelik paralele aracı olmuş' başlıklı haberle ilgili, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç açıklama yaptı. Arınç, haberi yalanladı ve gazeteyi gerçeği açıklamaya davet etti.

Sosyal paylaşım sitesindeki hesabından 'TBMM eski Başkanı' titrini kullanarak açıklama yapan Bülent Arınç, "Açıkça belirteyim ki, bu haber kesinlikle yalandır. Sayın Çelik, Sayın İşbilen ve ben özel olarak hiçbir şekilde, hiçbir zaman bir araya gelmedi ve iddia olunan konuları görüşmedik. Sayın İşbilen, 2011 seçimlerinde İzmir Milletvekilimiz oldu. Kendisini yakinen tanırım. TBMM genel kurul çalışmalarına en çok devam eden milletvekillerimizdendi ve kendisi ile zaman içinde şahsen ve ailece görüşmelerim oldu. Fakat kamuoyunun yakından bilidği 17-25 Aralık operasyonlarından sonra hiç görüşmedik ve bu konuları tartışmadık" ifadelerini kullandı.

BASİT BİR ALGI OPERASYONUDUR
Gazetedeki haberin tamamen yoruma dayalı ve kaynağının meçhul olduğunu savunan Bülent Arınç, "İddianamede açıkça ne yazdığını bilmediğimiz, beni ve Sn. Çelik'i itibarsızlaştırmaya yönelik çok basit bir algı operasyonudur. Sayın Çelik, Sayın İşbilen ve benim, nerede, ne zaman üçlü olarak bir araya geldiğimizi ve ne konuştuğumuzu her halde gazetenin ve bilgi kaynağı polis memurunun malumudur. Bunları açıklamak erdemini göstermelerini bekliyorum. Aksi halde böyle asılsız haberler ancak sahiplerini rezil ederler" dedi. 

SÖZCÜ GAZETESİ NE YAZMIŞTI
Sözcü Gazetesi bugünkü sayısında, AK Parti'nin bir dönem çok etkili olan iki isminin (Bülent Arınıç ve Hüseyin Çelik) neden kızağa çekildiğiyle ilgili bir haber yayınlamıştı. Söz konusu haberde, 17-25 operasyonlarından sonra AK Parti'den istifa eden ve cemaate yakınlığıyla bilinen İlhan İşbilen'i çağırıp devletteki paralel yapıya yönelik çalışmaların anlatıldığı iddia ediliyordu. Üç kişi arasında geçtiği iddia edilen görüşmede, sözde Arınç ve Hüseyin Çelik'in İşbilen'i MİT, Emniyet ve yargı yapılanmasına karşı çalışma yapıldığı ve cemaatin etkisizleştireceği yönünde bilgi verdiği sürülüyordu.

Yazar: Haberci
bülent arınç paralel iddiası hüseyin çelik sözcü gazetesi açıklama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.