Enerji Bakanı'ndan kitap okumama sitemi

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'de 6 saat televizyon seyredildiğini, 3 saatte internete girildiğine dikkati çekerek, "Malesef okuma oranımız ise 1 dakikadır" dedi.

Enerji Bakanı'ndan kitap okumama sitemi

Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi kültür sanat faaliyetleri kapsamında Yazarlık Okulu açtı. Etkinliğe katılan eski Bakan, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, okuma oranının azlığından dem vurdu.

Yoğunburç Kültür Merkezi'nde açılan Yazarlık Okulu'nun ilk gün programına Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız katıldı. Büyükşehir Belediyesi edebiyata ilgi duyan ve yazarlığa hevesli olan gençler için önemli bir hizmeti hayata geçirdi. Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi ile birlikte açılan Yazarlık Okulu, Yoğunburç Kültür Merkezi'nde başladı. 

YOĞUN BAŞVURU VAR
Yazarlık Okulu'nun açılışını yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü Yazarlık Okulu'na yaklaşık 300 kişinin başvurduğunu belirtti. Yazarlık Okulu'nun Kayseri'nin kültürel yaşamına ve entelektüel birikimine önemli ölçüde katkıda bulunacak bir proje olduğunu ifade eden Özgöncü, tüm kursiyerlere başarılar diledi. Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Vedat Sağlam da konuşmasında Yazarlık Okulu'na gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İLK DERS AHMET TURGUT'TAN
Her hafta bir yazarın birikimlerini paylaşacağı Yazarlık Okulu'nun ilk gün programına Büyükşehir Belediyesi'nce Kayseri'ye davet edilen Ünlü Yazarlardan Ahmet Turgut katıldı. Yazarlık Okulu'nun ilk dersini veren Ahmet Turgut yazarlık hayatı ile ilgili örnekler sundu. 

UFKUNUZU AÇMAK İÇİN OKUYUN
Büyük ilginin olduğu Yazarlık Okulu'nun misafirleri arasında Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da vardı. Okumadan yazmanın söz konusu olmadığını ifade eden Yıldız, Türkiye'de her bir insanın ortalama günde 6 saat televizyon izlediğini, üç saat internete girdiğini ve maalesef sadece bir dakika okuduğunu söyledi. Başka ülkelerden okuma oranları ve kitap basımı ile ilgili bilgiler veren Yıldız, ufkunu açmak isteyenlerin kitap okumak mecburiyetinde olduğunu kaydetti.

Yazar: Haberci
taner yıldız kayseri haberleri yazarlık okulu ahmet turgut kayseri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı