Şırnak'ta terör yandaşları ortalığı karıştırdı

Şırnak'ta teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Zırhlı araçlar 'Vur' emriyle ateş açtı. Yüzleri maskeli teröristler ile çatışma sürüyor. Olaylarda bir işyeri yandı. Esnaf kepenk kapattı. Caddelerdeki araçlar kaldırıldı.

Şırnak'ta terör yandaşları ortalığı karıştırdı

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde terör örgütü yandaşları ortalığı karıştırdı. Çıkan olaylarda bir kurşun işyerine isabet etti. İçerideki yanıcı maddeler alev aldı. Esnaf kepenk kapattı. Araçları durdurarak yolu trafiğe kapatan teröristlere, polis 'vur' emriyle ateş açtı. 

Cizre’de dün gece Nusaybin ve İdil caddelerinde durdurdukları araçları, kontak anahtarlarını alarak, kendilerine barikat olarak kullanan teröristler, bugün de Dörtyol Kavşağı, Otogar ve Yafes caddeleri üzerinde eylem yaptı. Söz konusu yerlerde bir araya gelen yüzleri maskeli teröristler, önce yollara barikat kurup, lastik yaktı. 

ZIRHLI ARAÇLARDAN ATEŞ
Olay yerine zırhlı araçlarla gelen polis, gruba biber gazı ile müdahale etti. Ancak gruplar dağılmadı. Bunun üzerine polis zırhlı araçtan ateş açarak, grubu dağıtmaya çalışırken, grup ara sokaklara kaçtı. Polis, göstericileri dağıtıp, cadde üzerinde güvenliği sağlamasının ardından yolda kalanlara anons yaparak, araçlarını çekmeleri istedi. Anonsun ardından bazı sürücüler araçlarını yoldan kaldırdı. 

ORTALIĞI YAKIP YIKTILAR
Öte yandan, Cizre köprüsü üzerinde nereden geldiği belli olmayan bir kurşunun isabet ettiği oto aksesuar dükkanının ikinci katında yangın çıktı. Çıkan yangına önce vatandaşlar sonra itfaiye müdahale etti. İlçede, grup ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar sürerken, esnaf kepenk kapattı. 
Öte yandan dün gece çıkan olaylarda da Cudi, Nur, Sur ve Yafes mahallelerinde toplanan yüzleri kapalı diğer gruplar ise biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulunan polise molotofkokteyli ve havai fişeklerle karşılık vermişti. Müdahalenin ardından kaçan göstericiler, bir banka ile PTT şubesini ateşe vermişti. 

Yazar: Haberci
şırnak terör olayları terör çatışma cizre haber
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı