Kan davası Kur'an-ı Kerim okunarak bitti

Muş'ta 9 yıldır aralarında kan davası bulunan 2 aile, Kur'an-ı Kerim önünde barış yemini etti. Duaların okunduğu barışma töreniyle, sürdürülen husumet bitmiş oldu.

Kan davası Kur'an-ı Kerim okunarak bitti

Muş’un Malazgirt ilçesinde 9 yıldır aralarında husumet bulunan aynı aşirete mensup Bozaslan aileleri, barış yemeği ile bu kötü geleneği sona erdirdi.

KAYMAKAM DA KATILDI
Kan davasını bitirmek için aile büyükleri araya girdi. Bozaslan ailelerin 2006 yılından beri süren kan davası barış yemeğine katılan Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, bu barışın sağlanmasına vesile olan herkese çok teşekkür etti. Kaymakam Kırlı, ”Hayat nefisle mücadeledir. Sizlerin bu nefislerinizle olan mücadelenizde dolayı sizleri tebrik ediyorum. Aynı ailenin iki tarafını da bu medeni davranışlarından dolayı kutluyorum. Bu barışın daim olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum“dedi.

HAYIR İŞİNE İMZA ATILDI
9 yıllık kan davasının bitmesine vesile olan herkese teşekkür eden kaymakam Kırlı, ”Ben devletimiz adına bu barış yemeğinde emeği gecen başta Danişment Gazi muhtarımız Ahmet Doğan olmak üzere bütün arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum. Burada çok ehemmiyetli ve başarılı bir hayır işine imza attılar. İnşallah Malazgirt’te de bundan sonra böyle durumlarda olan vatandaşlarımızın da barış yemeğine katılmayı arzu ediyoruz. Bu barış yemeğini düzenleyen arkadaşlarıma kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından dualar okundu, aile fertleri Kur'an-ı Kerim'in altında tokalaşarak barıştı. Barış töreni verilen yemeğin ardından sona erdi. Barış yemeğinde bir araya gelen husumetli iki aile mensupları, Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, Jandarma Komutanı Binbaşı Serdar Uğurlu, İlçe Müftüsü Ali Üney, Emniyet Müdürü Azim Özaksoy ve çok sayıda mahalle sakini ile birlikte çay içerek sohbet etti.

Yazar: Haberci
kan davası muş barışma töreni
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı