Mısır'a giden Türkler uçak krizi yaşıyor

Mısır'dan Rusya'ya giden uçağın düşmesinin ardından ilginç olaylar yaşanıyor. Uçak şirketleri Mısır'a uçuşları kaldırdı. Türk turistler Mısır'da mahsur kaldı. Türkiye'ye getirmek için THY ile bir yol bulundu.

Mısır'a giden Türkler uçak krizi yaşıyor

Geçtiğimiz hafta Mısır'dan kalkıp Rusya'ya gitmekte olan bir yolcu uçağının terör örgütü tarafından düşürülüp 270 yolcunun hayatını kaybetmesinin ardından firmalar seferleri iptal etti. Hal böyle olunca Mısır'ın en ünlü turizm şehri Şarm El Şeyh'e giden Türkler ülkelerine dönemiyor. 

TÜRKLER YURDA DÖNEMİYOR Türk Hava Yolları (THY), bu şehirde kalan Türk vatandaşlarını getirmek için planlama yapıyor. THY’nin, Şarm El Şeyh seferlerinin durdurmasının ardından, Şarm El Şeyh’e daha önce tatil için giden Türk vatandaşları, yurda dönme konusunda sorunlar yaşadı. Rus uçağının düşmesinin ardından bir çok havayolu şirketinin bu şehre yaptığı uçuşları iptal etmesi nedeniyle, Şarm El Şeyh'de tatil için bulunan Türk vatandaşları Türkiye’ye gelmekte sıkıntı yaşayınca, THY harekete geçti. 

KONSOLOSLUK İLE GÖRÜŞÜLÜYOR Şarm El Şeyh'de kalan Türk vatandaşlarının yurda getirilmesi için planlama başlatan THY yetkilileri, Mısır Türk Konsolosluk yetkilileriyle görüşmeler yapıyor. Yapılan görüşmelerin ardından yolcuların başka bir ülkeye sevki veya güvenlik önlemlerinin alınarak, uçağın giriş yapması konusu görüşüldüğü düşünülüyor.

Yazar: Haberci
mısır uçak şarm el şeyh uçak thy
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.