TRT dizilerini montaj için Küba'ya dublaj sistemi

TİKA, TRT'nin dizilerini İspanyolca dublaj yapılarak yayınlanması için Küba'daki devlet televizyonuna dublaj sistemi kurdu. Protokolü Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalamıştı.

TRT dizilerini montaj için Küba'ya dublaj sistemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2015 yılı Şubat ayında Küba'ya ziyaretleri sırasında TİKA ile ICRT arasında İspanyolca dublajların yapılabilmesi amacıyla Küba Devlet Televizyonu’nda dublaj sistemi teminine yönelik proje protokolü imzalanmıştı. Proje kapsamında ekipmanlar kurulup, teslim edildi. Artık TRT'nın dizileri İsponyalca dublaj yapılarak yayınlanacak.

TİKA faaliyet gösterdiği coğrafyalarda farklı sektörlerde gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA’nın katkılarıyla Küba’da, Küba Radyo ve Televizyon Kurumu’na (ICRT) dublaj sistemi kuruldu. Türkiye Havana Büyükelçiliği’nin girişimleri sonucunda TRT dizi filmlerin İspanyolca dublajlı olarak Küba Devlet Televizyonlarında gösterilmesi Küba yetkililerince memnuniyetle karşılanmıştı.

HANGİ DİZİLER YAYINLANACAK
TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam ve ICRT Başkanı Danylo Sirio Lopez arasında imzalanan protokol çerçevesinde dublaj sistemine ilişkin tüm malzemeler TİKA tarafından temin edilerek yetkililere teslim edildi. Küba devlet televizyonlarında İspanyolca dublajlı TRT yapımı görsellerin gösterilmesi amacıyla başlatılan proje Türkiye Radyo ve Televizyon Genel Müdürlüğü’nün kendi yapımları olan dizi filmler ve belgesel desteği ile yürütülecek. 

Küba Radyo ve Televizyon Kurumu yetkilileri desteklerinden dolayı TİKA ve TRT’ye teşekkürlerini ileterek iki ülke arasında işbirliklerinin devam etmesi temennisinde bulundu.

Yazar: Haberci
tika küba devlet televizyonu dublaj sistemi cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.