Yandex'den kullanıcılarına saat jesti

Türkiye'de kış saati uygulamasına geçildi. Vatandaşlar bir süredir saatin kaç olduğu konusunda sorun yaşıyordu. Bugün artık saatler geri alındı. İşe erken gidenlerin saatle imtihanı vardı. Ayrıca Yandex, arama sayfasına girenlere, saati gösterip ayarlama yapabilmeleri konusunda adeta jest yaptı.

Yandex'den kullanıcılarına saat jesti

Yaz saatinin bitip kış saatinin başlamasıyla birlikte vatandaşlar rahat nefes aldı. Özellikle 2 haftadır, tüm dünya ülkelerinde saatler alınmış ve android cihazlar ile masaüstü bilgisayarlarda saat sorunu yaşanıyordu. Bugün saatler geri alınarak yeni gün başladı. Dünya'nın Google'den sonraki büyük arama motoru olan Yandex, #Saatkaç uygulamasına adeta ironik bir jest yaptı. Kullanıcılarına anlık saati göstererek, 'Saatinizi ayarlamayı unutmayın' uyarısı yaptı.

ARAMA SONUÇLARINDA SAAT
Yandex arama sonuçları sayfasındaki saati bir arama sihirbazı ile yapıyor. 'şu anda saat', 'saat kaç' veya 'saat' sorgularınızda size verilen bu hizmet. Gün boyu Türkiye'ye özel arama ekranında kalacak. Yandex'in bu sorgusunda şehir belirtmeseniz de konumunuz otomatik olarak belirlenir. Ayrıca şehirler arası saat farkını da öğrenebiliyorsunuz. Örneğin İstanbul ile Paris arasındaki saat farkı yazıldığında, sihirbaz belirttiğiniz şehir ile bulunduğunuz şehrin arasındaki saat farkını gösteriyor.

YANDEX SAAT UYGULAMASI
Yandex'in bir de saat uygulaması var. Yandex.Saat, herhangi bir şehrin veya dünyanın zaman dilimini ve saatini öğrenmenizi sağlayan bir servis olarak biliniyor. Ayrıca şehirler, ülkeler veya saat dilimlerinin arasındaki fark buradan öğrenilebiliniyor. Moskova, Paris, Londra, New York gibi dünyanın en büyük şehirlerin saatleri varsayılan olarak gösterim seçeneği mevcut. Sizin için önemli olan yerlerin saatini görmek için istediğiniz şehri veya saat dilimini seçmeniz yeterli oluyor. 

İŞE ERKEN GİTTİLER
Öte yandan seçimlerden dolayı bir hafta ertelenen kış saati uygulamasında saatlerini bir saat geriye almayı unutan vatandaşlar, işe erken gitmek zorunda kaldı. Vatandaşların sabah saatlerinde saatlerini bir saat geriye almaması işe erken gitmelerine sebep oldu. Erken giden vatandaşların iş yerlerinde ve oturup bekledikleri vakit geçirmek için çay içtikleri görüldü.

Yazar: Haberci
yandex saat saat kaç saat uygulaması işe erken gidenler kış saati uygulaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı