Mardin'de polise bombalı tuzak kurup aracı taradılar

Mardin'de terör örgütü yandaşları yine hain bir plan kurdu. Yüzlerini kapatan teröristler, yolu trafiğe kapatıp MOBESE'leri taradı. Polis araçları geçerken bomba patlatan teröristler daha sonra araca ateş etti. 3 polis yaralandı.

Mardin'de polise bombalı tuzak kurup aracı taradılar

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde terör örgütü sempatizanları Diyarbakır ve Şırnak'ta yapılan eyleme benzer bir eylemle olayları başlattı. Mitani Caddesi üzerinde bir araya gelen yüzleri maskeli teröristler tarafından yoldan geçen araçlar durdurularak, kontak anahtarlarını aldı. Yolu trafiğe kapatan teröristler, yolu izleyen MOBESE kameralarını da silahla taradı. Olaylar üzerine bölgeye zırhlı araçlar sevk edildi. 

Gruba müdahale etmek için Yeni Turan Mahallesi’nden geçen polis aracına Değirmen Sokak’ta bombalı saldırı düzenlendi. Aracın geçişi sırasında yolun kenarına tuzakladıkları el yapımı bombayı patlatan teröristler, daha sonra da polis aracına ateş açıp, kaçtı. Olayda, aracın içerisinde bulunan 3 polis çeşitli yerlerinden yaralandı. 

Bölgeye sevk edilen ambulanslarla İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılan polislerin hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi. Olay yerine zırhlı araçlarla çok sayıda polisin sevk edildiği ilçede, kaçan teröristlerin yakalanması için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Olaylar sürüyor. Polis teröristleri yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor. 

 

Yazar: Haberci
mardin terör olayları bombalı tuzak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı