Teröristler Karadeniz'e böyle mi sızıyor?

Teröristlerin, Karadeniz'e sızmak için fındık işçisi ve öğrenci olarak şehirlere dağıldığı iddia ediliyor. Örgütün olası bir eylem öncesinde bilgi toplamış olması da gündemde.

Teröristler Karadeniz'e böyle mi sızıyor?

Giresun'da fındık toplama bahanesiyle şehre gelen ve güvenlik güçlerince yakalanan bir teröristin ortaya çıkması akıllara bazı olasılıkları getirdi. Bir süredir Karadeniz'e gelip büyük eylem yapacağı konuşulan PKK'nın fındık işçisi veya öğrenci kimliğiyle şehirlere yerleştiği iddia ediliyor. 

TARIM İŞÇİLERİNİ KULLANIYORLAR
Terör eylemlerinin arttığı şu günlerde Karadeniz'e girme planı yapan teröristlerin fındık işçisi veya üniversite eğitimi için şehre gelmiş öğrenci kılığında olabileceği iddia ediliyor. Bununla ilgili bazı vatandaşlar da sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapıyor. Olası bir iç karışıklık oluşturmak isteyen PKK'nın Karadeniz'de fazla yapılanamaması nedeniyle onları her sezon fındık toplayıp para kazanmak için gelen kişilerin arasına girdiği söyleniyor. 

ÖĞRENCİ KILIĞINDA DOLAŞIYORLAR
Üniversite kayıtları için de terör örgütü PKK'nın bazı Karadeniz şehirlerine girebileceği tahmin ediliyor. 'Öğrenci' sıfatıyla rahatlıkla her yerden ev, iş bulabilecek bu kişilere karşı vatandaşların daha duyarlı ve dikkatli davranması gerekiyor. 

TELEFONDA PKK FOTOĞRAFI MI YAKALANDI?
Sosyal medyada paylaşılan bir yazıda da, "Gün dikkatli olma günü, bebek katillerinin amaçları Karadeniz'e sızmaktır. Gözümüzü dört açalım, etrafımızdaki tüm hareketlere ve şüphelilere karşı polisimizi, jandarmamızı bilgilendirelim. Bir fındık işçisinin telefonunda PKK bayrağı ve Apo'nun resimleri görülmüş, gören çocuğun akşam babasına söylediğini öğrenen bu kişiler sabah alacakları yevmiyeyi bile almadan kayıplara karışmıştır" diye yazıyor. 

Bunlar bir ihtimal veya olasılık olabilir. Güvenlik güçlerinin de bu konuda daha dikkatli olması, Karadeniz'de yaşayan insanların da şüphelendikleri kişileri 155 veya 156'yı arayarak ihbar etmesi büyük önem arz etmektedir. 

 

Yazar:
karadeniz fındık işçisi teröristlerin karadeniz planı fındık işçisi olarak hain plan
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı