ABD'ye ait insansız hava aracı Kuveyt'te düştü mü düşürüldü mü?

ABD'ye ait olduğu belirlenen havadan görüntüleme aracı (İHA) Kuveyt'te düştü. Uçağın düştü mü yoksa düşürüldüğü araştırılıyor. Ölen ve yaralanan konusunda ise ilk belirlemelere göre bir sayı yok.

ABD'ye ait insansız hava aracı Kuveyt'te düştü mü düşürüldü mü?

Kuveyt Genelkurmay Başkanlığı, gece yarısı Twitter'daki resmi hesaplarından bir açıklama yaparak, Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) ait bir İHA'nın el-Mutla bölgesinde düştüğünü duyurdu. Uçağın düştüğü yerde insan olmadığı ve bu sebeple ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi. Uçakla ilgili düştü mü yoksa düşürüldü mü bu yapılan incelemeler sonrasında belli olacak.

ABD SESSİZLİĞİNİ KORUYOR
ABD Savunma Bakanlığı ise, her iki ülke askelerinin uçağın enkazının bulunduğu yerde olayı incelemeye başladığını duyurdu. Resmi bir açıklama yapılmazken, olayın neden olduğu ile ilgili istihbari bir araştırma da yapılacağı öğrenildi. 

TÜRK PİLOT DARP EDİLMİŞTİ
Kurmay Yarbay Hakan Karakuş, Kuveyt'de darbedilmişti. Kuveyt Büyükelçiliği Ataşesi Emad Almohaid ile pilot Karakuş arasında, 11 Eylül'de Ankara'da, trafikle ilgili tartışma sonrasında, Karakuş yaralanmıştı. Saldırıyı Genelkurmay Başkanlığı da kınamıştı. Genelkurmay, internet sitesinden, "Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu bir subayımıza yapılan menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, vatandaşlarımızın gösterdiği hassasiyete teşekkür ediyor, personelimize acil şifalar diliyoruz" açıklaması yapmıştı. 

Yazar: Haberci
abd düşen iha kuveytte düşen iha kuveyt genelkurmay başkanlığı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı