10 Kasımda tatil olacak mı? Resmi Tatil günleri

Atatürkü Anma günü olan 10 Kasımda tatil kararı verilecek mi? MEB, 10 Kasım kararını açıkladı. Öğrencilere okullar tatil olacak mı? Bankalar işlem yapacak mı?

10 Kasımda tatil olacak mı? Resmi Tatil günleri

Her yıl 10 Kasım'da Türkiye Cumhuriyeti'nin İlk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma ve Atatürk Haftası olarak kutlanıyor. Peki 10 Kasım günü resmi tatil sayılacak mı? Öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ne kararı aldı. 

10 KASIM'DA NE OLMUŞTU
10 Kasım 1938 günü saat 09:05'te yaşamını yitiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anıldığı ve onun konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği gün resmi tatil olacak mı. 10 Kasım günü Anıtkabir ziyaret ediliyor ve başkent Ankara'da resmi tören yapılıyor. Türkiye'nin genelinde de yas tutuluyor. Saat 09:05'te trafikteki arabalar durur ve 4 dakika korna çalarak anma etkinliklerine destek verilir. Yurt genelinde de bayraklar yarıya indirildiği görülür. 

10 KASIM İÇİN KARAR
İşte bu önemli günde MEB 10 Kasım'ı Resmi tatil olarak saymadı. Fakat etkinliklerde görev alacak öğrencilerin tatil yapabileceğini belirtti. Görev almayan öğrenciler kutlamalardan sonra eğitimine devam edecek. Öte yandan bankalar ise 10 Kasım'da tatil yapmayacak. Her türlü para transferi, ödeme ve yatırımlar yapılabilecek. 

Yazar: Haberci
10 kasım tatil mi 10 kasımda ne olmuştu atatürkü anma atatürkün ölüm günü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Atatürkçü     2016-11-10 10 Kasım tatil değil, milli yas günüdür.
Osman yağmurdereli     2016-11-08 Kutlamalardan sonra derken. Kutlayın bakalım 10 kasımda ne kutlamasıysa.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.