CHP'de 'İhraç tartışması' ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı

CHP'de Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'nin partisinin PM Üyesi Volkan Canalioğlu'nun seçim döneminde çalışmadığı gerekçesiyle partiden ihracını istedi. Bu durum, CHP'yle ilgili önemli bir gerçeği ortaya çıkardı. Volkan Canalioğlu kimdir?

CHP'de 'İhraç tartışması' ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı

CHP'nin 1 Kasım'da aldığı oy oranıyla ilgili tartışmalar sürerken, Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen beklenmedik bir çıkış gerçekleştirdi. CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Volkan Canalioğlu’nu, ‘seçimlerde çalışmamakla ve partiye ihanetle’ suçladı. Bu durum, CHP'nin kendi partililerinin bile seçimde çalışmadığını da göstermiş oldu. 

BEKAROĞLU, CANALİOĞLU'NU SAVUNDU
Öyle ki, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon’dan sorumlu MYK Üyesi Prof Dr Mehmet Bekaroğlu’nun ‘Volkan beyin disiplin suçu işlediği bir olaya şahit olmadım’ sözleri sonrası da geri adım atmadı. Bekaroğlu, “Volkan Bey bizim çok değerli bir arkadaşımızdır, üyemizdir. Disiplin suçu işlediğine dair bir bilgiye şu ana kadar sahip olmadım. Ne yapacak? Volkan Bey’i partiden ihraç mı edecek? Volkan Bey’in partiden ihraç edilmesiyle ilgili Ankara’ya ulaşan bir bilgi yok. Partiden ihraç için ‘Seçim çalışması yapmadı’ gibi bir gerekçe öne sürülemez. Disiplin suçu gerektirebilecek durumlar tüzükte belirlenmiştir" demişti. 

COLKAN CANALİOĞLU KİMDİR?
Mehmet Volkan Canalioğlu, 2004-2009 yılları arasında Trabzon Belediye Başkanlığı yapmış, fakat 2009'daki seçimde yeniden aday olmasına rağmen seçilememişti. Yaklaşık 20 yıl süren Trabzon'daki bürokratlık süresi içinde üç ayrı vali döneminde, vali yardımcılığı görevinde bulundu. 2010 yılında CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirildi. 2011 Genel Seçimlerinde CHP'den Trabzon Milletvekili olarak seçildi. Türkiye-Kenya ve Türkiye-Mısır Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesidir.

Yazar: Haberci
chp ihraçgerginliği chp volkan canalioğlu haluk pekşen mehmet bekaroğlu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.