Gündüz saz çalar akşam canavar

Siyasette sakin kişiliğiyle tanınan eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, öyle bir benzetme yaptı ki, çok tartışılır.

Gündüz saz çalar akşam canavar

Sağlık Bakanı olarak görev yaptığı süre boyunca sakin kişiliğiyle tanınan Recep Akdağ, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a ilginç bir benzetmede bulundu. 

Erzurum'da katıldığı bir televizyon programında, gazeteci Ayhan Türkez’in sorularını cevaplandıran Akdağ, gündemle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Hedefinde ise HDP'li Demirtaş vardı. Akdağ, "Ben Selahattin Demirtaşı’ı kurt adama benzetiyorum. Gündüz normal insanlar gibi hayatını yaşar, hatta bağlama bile çalabilir, ama gece dolunay çıktığında bir canavara dönüşür. Maalesef böyle keşke olmasa" dedi. 

Programa Selahattin Demirtaş'ın bazı medya grupları tarafından samimi gösterilmeye çalışıldığını söyleyerek devam eden Akdağ, şöyle dedi: "Çeşitli medya gruplarındaki cici çocuk imajını oluşturan medya yazarlarının çoğunda da büyük bir pişmanlık görüyoruz"

Demirtaş, 7 haziran seçimleri öncesinde Cnn Türk'de Ahmet Hakan'ın programına konuk olmuş ve saz çalmıştı. Bunun üzerine özellikle sosyal medyada, 'Saz çalan, türkü söyleyen adamdan korkmayın' gibi mesajlar yazılmıştı.

Yazar:
selahattin demirtaş recep akdağ ilginç benzetme kurt adam saz çalan kurt adam
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı