G-20'de MİT'e kritik görev. Fidan Erdoğan'a brifing verdi

Hafta sonu dünya liderlerinin katılacağı Antalya'daki G-20 zirvesi için MİT'e kritik görev düşüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan'ı kabul ederek, bilgiler aldı. Zirvede Antalya'da kuş uçurtulmayacak. Özel ekipler görev yapacak.

G-20'de MİT'e kritik görev. Fidan Erdoğan'a brifing verdi

ABD Başkanı Barack Obama, Almanya Başbakana Merkel ve dünyanın pek çok lideri haftasonu Antalya'da G-20 zirvesinde buluşacak. Liderlere üst düzeyde koruma yapılacak. Bu konuda en kritik görevi Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) üstlenecek. İşte bu görev öncesi Müsteşarı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü.  Programında yer almayan sürpriz görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda G-20 açılım grubu temsilcilerini ağırlayacak. 

ANTALYA'DA MİT HAZIRLIĞI
Antalya'daki zirvede emniyet ve istihbarat özel ekipler kuracak. Karayolu, denizyolu ve havayolunda ekstra güvenlik önlemleri alınacak. Kurşun geçirmeyen camlarda konaklamalar yapılacak. Olası bir şüpheli harekette toplum içerisindeki istihbarat servisleri devreye girecek. MİT'te bu konuyla ilgili titiz bir çalışma yapıyor. Alınan bilgilere göre, yukarıdaki önlemler bunlardan sadece bazıları. 

FİDAN'DAN ERDOĞAN'A BRİFİNG
Erdoğan'da MİT Müsteşarı Fidan'dan bu önlemlerle ilgili bilgi açmak için görüşme yapmış olacağı konuşuluyor. Fidan, üst düzey önlemler hakkında Erdoğan'a kısa bir brifing verdiği, Erdoğan'ın da bazı konulara değinerek, titiz bir çalışma yapılması yönünde talimat verdiği düşünülüyor.

Yazar: Haberci
mit g20 hazırlığı g20 antalya liderler nasıl korunacak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı