Kimyasal madde yangını koca tırı eritti

Balıkesir'de petrol türü kimyasal madde taşıyan bir tır, çıkan yangınla adeta küle döndü. İtfaiye ekiplerinin güçlükle kontrol altına aldığı yangından sonra tır dorsesinden bir eser kalmadı.

Kimyasal madde yangını koca tırı eritti

Balıkesir’de kimyevi madde taşıyan TIR alev alev yandı. Gecenin karanlığını aydınlatan alevlere müdahale eden itfaiye timleri zor anlar yaşadı. Balıkesir çevreyolu üzerinde gece yarısı meydana gelen olayda İzmir’den yüklediği petrol türevleri taşıyan 06 BR 8654 plakalı TIR, Balıkesir Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği binası yakınlarında alev aldı. TIR sürücüsünün son anda dorseyi TIR'dan ayırması ile facianın önüne geçilirken, TIR'ın İstanbul’a gittiği ve petrol türü katı kimyevi madde taşıdığı kaydedildi.

TIR YANIYOR ONLAR ÇEKİYOR
Dev alevlerin göğe yükselmesi ile Balıkesir İtfaiyesi olay yerine geldi. Çok sayıda itfaiye aracının müdahale ettiği yangın esnasında Balıkesir çevreyolu ulaşıma kapandı. Vatandaşların meraklı gözlerle izlediği yangın uzun süren çabalar sonucu söndürüldü. Bu sırada bazı vatandaşların tırın yanına giderek, telefonla görüntüleme yapması da dikkati çekti. 

Yangının neden çıktığı ve bu tür bir madde taşıyan araçların önlemini alıp almadığı konusunda ise polis araştırma yapacak. Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmaması ise sevindirici bir gelişme olarak görülüyor.

Yazar: Haberci
balıkesir tır yangını dorsesinde kimyasal olan tır
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı