Malatya'da belediye köy garajını satışa çıkardı

Malatya Büyükşehir Belediyesi mevcut haliyle köy garajı olarak kullanılan eski otogar alanını ihale yoluyla satışa çıkardı. Bu ihale 'Sataram ha bu köyü' repliğini hatırlattı. İşte belediyenin satış bedeli ve emsal değeri.

Malatya'da belediye köy garajını satışa çıkardı

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin mülkiyetindeki 10 bin 602 metrekarelik alan "Kapalı Teklif Usulü" ile satışa sunuldu. Muhammen bedeli 27 milyon TL olan eski otogar alanının 19 Kasım 2015 Perşembe günü saat 14.30’da Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda, Encümen huzurunda satış işlemi yapılacak. 

Battalgazi ilçesi Şifa Mahellesi 2240 Ada, 11 nolu parsel üzerinde bulunan eski otogar alanı "ticaret + turizm  bodrum otopark  Hmax= Serbest, emsal =5" olarak ihalesi yapılacak. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ihaleye katılmak isteyenler gerekli bilgi ve belgeleri Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İhale İşleri Şube Müdürlüğünden temin edebilecekler. 

4 YIL ÖNCE DE İHALEYE ÇIKMIŞTI
Büyükşehir Belediyesi, yeniden satışa çıkardığı Eski Otogar için 4 yıl önceki fiyattan 505 bin lira daha düşük muhammen bedel koydu. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin belediyenin mülkiyetindeki eski otogar alanındaki 10 bin 602 metrekarelik alanı "Açık Teklif Usulü" ile satışa sundu. îhale ilanına göre, muhammen bedelin 27 milyon TL olduğu belirtilen eski otogar alanının 19 Kasım 2015 Perşembe günü satış işlemi yapılacak. 

Yapılan ihalenin onaylanmasından sonra arsa satış bedelinin en az yüzde 40'ı peşin, geriye kalan miktarın yüzde 30'u peşin ödeme tarihini takip eden 3. ay sonuna ve geriye kalan yüzde 30'luk miktar ise peşin ödeme tarihini takip eden 6. ayın sonuna kadar ödenebilecek.

Yazar: Haberci
malatya eski köy garajı ihalesi malatya eski köy garajı malatya haberi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı