Zaman'dan okuyucularına 'Karamsarlığa gerek yok' mektubu

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici imzalı bir mektup okuyuculara ulaştırıldı. Mektupta, değişim sürecine dikkat çekilerek, 'Karamsarlığa gerek yok' ifadelerine yer verildi. Mektup, 'değişim mektubu' olarak yorumlanıyor.

Zaman'dan okuyucularına 'Karamsarlığa gerek yok' mektubu

'Genel Yayın Müdürü'nden Okuyucuya Mektup' başlığıyla gönderilen mailde, Abdülhamit Bilici'nin imzası bulunuyor. Mektupta değişim sürecine dikkat çekilerek, gazetecilik ilkeleri ve karamsarlık vurgusu yapılıyor. Mailde bir de anket linki var. Okuyuculara bazı talepler soruluyor. İşte Abdülhamit Bilici imzalı o mektupta yazanlar: 

SİZ HEP FARKLIYDINIZ
"Siz hep farklıydınız. Her hangi bir gazete okuru olmadınız hiç. Bir ananın şefkatini, bir babanın dirayetini bulduk sizde. Ne zaman dara düşşek yanımızda oldunuz. Gece gündüz, kar kış demeden vefanızı hep gösterdiniz. Biz soğuk duvarların içinde en çetin sınavları verirken siz o duvarların dışındaki yerinizden hiç ayrılmayıp, dimdik durdunuz. Duanızla ve mevcudiyetinizle bize güç verdiniz. Sizi diğer bütün gazete okurlarından ayıran kelime 'Vefa' olsa gerek. Siz inandığınız değerlerin sözcüsü olarak gördünüz gazetenizi hep desteklediniz. İlk günden itibaren bu gazete sizin omuzlarınızda yükseldi. Biz de size layık olmak için elimizden geleni yapmaya çabaladık. Hakkın yanında olduk, doğruları dillendirmeye gayret ettik.

BAYRAK DEĞİŞİMİ YAŞANDI
Bize çelme takanlar oldu. Yolumuza dikenler saçıp, halkın nazarında küçük düşürmeye çalıştılar ve çalışmaktalar. Ama siz zorlukla karşılaştığımız anlarda hep elimizden tuttunuz. İnancınız, hasbiliğiniz can suyu oldu bize. Yeniden ayağa kalkıp hedefe kilitlendik. Bildiğiniz gibi gazetemizde bir bayrak değişimi oldu. 14 yıl bu bayrağı taşıyan, demokrasinin en zor sınavlarından geçen ama doğruluktan bir adım sapmayan yayın yönetmeniz Ekrem Dumanlı vazifesini hakkıylya yerine getirdikten sonra bu önemli göreve bendenize devretti. 

HERKES İÇİN DEMOKRASİ
Şimdi mevsim kış gibi görünse de baharın habercisi tomurcuklar bize umut vermekte. Sabır, sebat ve sevgi bizi en kısa ve en doğru yoldan cennetasa bir iklime götürecektir. Vazgeçmek, yılmak ya da yorulmak bilmeden bu iklimin yolcusu olmaya devamedeceğiz. Çok zor günlerden geçmekte olan ülkemizde evrensel ve insani değerlerin savunuculuğunu yapmak, 'Herkes için demokrasi, herkes için adalet' ilkesini daha gür bir sesle hayata geçirmek ve kaliteli gazetecilik hedeflerine ulaşmak için her gün artan bir heyecan içerisindeyiz.

GAZETEYİ BİRLİKTE GELİŞTİRELİM
Bu gayret ve duygu yoğunluğu içinde zaman zaman hatalar da yapabiliriz. Ama kötü niyetten uzak bu hataların sizin hoşgörülü sinelerinde eriyip yok olacağına duyduğumuz ümidi koruyoruz. Her şeye rağmen gözümüz hedefte, kulağımız sizde olacak. Daha etkili, zevkle okunan ve toplumun her kesimine seslenen bir gazete için önerileriniz ve yapıcı eleştiriz yeni dönemde bize yol gösterecek. Gazeteyi geliştirme projemizde sizlerin de yer almasını istiyorum. 

Karamsarlığa asla gerek yok. Dün olduğu gibi bugün de kahramanca desteğinizle Zaman her gün gelişecek, milletimizin, hakkın ve demokrasinin sesi olmaya devam edecek"

 

Yazar: Haberci
zaman okuyucu mektup abdülhamit bilici mektup zaman değişim mektubu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.