Atatürk'ün yolunda ilerleyen miniklerden tören

Kastamonu'da çocuklar, Atatürk'ü anmak için bir etkinlik düzenledi. Saygı duruşunda bulunan minikler, Atatürk'ün fotoğraflarını süsledi. Başkan Tahsin Babaş, "Atatürk'ün açtığı yolda ilerleyen miniklerle gurur duyuyoruz" dedi.

Atatürk'ün yolunda ilerleyen miniklerden tören

Kastamonu Belediyesi'nin Çocuk Bakımevi öğrencileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 77'inci yılında farklı bir etkinlikle andı. Çocuk Bakımevi’nde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren minik öğrenciler, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarını kendi el emekleri ile süsledi. Atatürk’ün ölüm saati olan 09.05’te de bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. 

EĞİTİM BÜYÜK ÖNEM ARZEDİYOR
Bakımevinde düzenlenen anma programı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, burada eğitim öğretim faaliyetini sürdürmekte olan tüm öğrencilerin geçmiş bilincine sahip olmaları gerektiğini ifade etti. Çocuk Bakımevinde eğitim hayatına başlangıç yapan 3-6 yaş grubu miniklerin, bu yaşlarda alacakları eğitimin çok büyük önem arz ettiğini belirten Babaş, geleceklerini inşa etme yolunda ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. 

KÖKLÜ BİR MAZİMİZ VAR
Bakımevimizdeki minik öğrencilerin müzikten ingilizceye, spordan sanata kadar birçok alanda, en iyi şartlarda eğitim aldığını belirten Başkan Tahsin Babaş, "Tabi bu eğitimlerin yanı sıra, bizim millet olarak unutmamız gereken çok büyük, çok köklü bir mazimiz var. Biz burada verdiğimiz eğitimlerimize ek olarak çocuklarımıza geçmiş bilincini de aşılıyoruz. Çünkü bizlerin gelecek nesillere bırakacağı en büyük mirası, çocuklarımızdır. Çocuklarımızın, sahip olduğumuz şanlı tarihten bihaber yetişmemeleri adına bu tür programlar büyük önem arz ediyor" dedi. 

Yazar: Haberci
kastamonu bakımevi farklı atatürk anma töreni Kastamonu Belediyesi Çocuk Bakımevi öğrencileri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.