Sedat Peker, Rize mitinginde ölen gencin ailesine ev aldı

İşadamı Sedat Peker, Rize'de düzenlediği mitinge Gaziantep'ten gelen ve sonrasında girdiği denizde boğularak ölen gencin ailesine ev hediye etti. Aile, "Bizi düşünmesi ve sayması önemli" dedi.

Sedat Peker, Rize mitinginde ölen gencin ailesine ev aldı

Rize'de yerel bir gazetenin düzenlediği mitinge katılan ve 'Oluk oluk kanları akacak' sözleriyle gündeme oturan Sedat Peker, örnek bir davranış sergiledi. Peker, kendisini görmek için Gaziantep'ten Rize'ye giden ve sonrasında Karadeniz'de boğulan gencin ailesine yardım eli uzatttı.

AİLESİYLE İRTİBATA GEÇTİ
Mitinge Gaziantep'ten giden 18 yaşındaki İsmail Güler ise miting öncesi girdiği denizde boğularak hayatını kaybetmişti. Miting için gelen Güler'in maddi durumunun iyi olmadığını öğrenen ünlü iş adamı Sedat Peker, ekmek ustası olarak fırında çalışan İsmail Güler'in ailesi ile irtibata geçti. Peker, Güler'in annesi Sevim Güler'e yardım elini uzattı. 

OĞLUNU UÇAKLA GÖNDERMİŞ
Oğlunun ölümünden sonra Peker'in söz verdiğini fakat sözünü tutacağını tahmin etmediğini belirten anne Güler, yapılan yardımlardan çok ölen oğluna ve kendisine değer verilmesine sevindiğini kaydetti. Güler, "Sedat kardeşimiz çocuğumun ölüsünü uçakla kefene sarmış getirmiş. Benim haberim yoktu, sonradan haberim oldu. Oğlumun vefatından sonra Sedat Peker söz vermiş, yalandı dedim ama doğru çıktı. Sağ olsun, ummazdım böyle bir şeyi kendisinden. Bana bir ev hediye etti. Allah razı olsun ondan, Allah işini rast getirsin" dedi.

OĞLUMU BEN GÖNDERDİM
Mitinge oğlunu kendisinin gönderdiğini söyleyen Güler, "Evladımı ben gönderdim. Perşembe günü öğleden sonra kıyafetini ütüledim, giyindi yemeğini yedi. 'Ana gidim' dedi. Sevdi, kokladı, 'Gidip, gece saat 03.00 ya da cumartesi öğleden sonra gelirim' dedi. Fırıncıda çalışırdı, ekmek yapardı. Askere gitmesine 2 yıl kalmıştı. Kocam vefat etmişti. Bizim başımızda duruyordu" diye konuştu. 

BİZİ DÜŞÜNMESİ ÖNEMLİ
Kendisine ve oğluna verdiği değerin kendisini duygulandırdığını belirten anne Güler, ”Sedat Peker’in beni sayması önemli. Benim için bu tapu önemli değil. Bizi düşünmesi, sayması ve böyle bir şeyi düşünmesi çok önemli" dedi. 

SEDAT PEKER'İ GÖRMEK İSTİYOR
Peker'i bir kez olsun görmek istediğini söyleyen Güler, oğlunun mezarına dua için gelmesini beklediğini de dile getirdi. Sevim Güler, "Allah tekrar işini rast getirsin, kendisini dünya gözüyle bir kez olsun görmek isterim. Oğlumun mezarında birlikte dua etmek isterim. Kendiyle konuşmak isterim. Türkiye’de böyle iyi insanlar da varmış" ifadelerini kullandı. 

Yazar: Haberci
Sedat Peker Sedat Peker rize mitingi Mitingde ölen genç
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.