Terör koca şehiri esir aldı, 6 yaralı 1 şehit var.

Diyarbakır'da terör yüzünden halk 8 gündür sokağa çıkamıyor. Teröristler ise hain planlarını aralıksız işletmeye devam ediyor. Bugün askeri konvoya saldırdılar 6 yaralı var. Tankın altında kalan bir askerimiz ise şehit oldu.

Terör koca şehiri esir aldı, 6 yaralı 1 şehit var.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesi terör nedeniyle abluka altına alındı. Teröristler şehrin farklı yerlerinde olaylar çıkarmaya devam ediyor. Uzaktan kumandalı mayın döşeyen teröristler tankların geçişi sırasında patlattı. 6 asker yaralandı, yaralı bir askerimiz ise şehadet haberi geldi. 

Diyarbakır’da teröristler tarafından yola tuzaklanan mayın, askeri midibüsün geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı, 6 asker yaralandı. Teröristler tarafından yola tuzaklanan mayın, askerleri taşıyan zırhlı midibüsün geçişi sırasında patlatıldı. Büyük bir gürültüyle meydana gelen patlamada, 6 asker yaralandı. Yaralılar bölgeye sevk edilen ambulans ve helikopterle Diyarbakır'daki hastanelere taşındı.

Tekel, Konak ve Mescit Mahallelerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının 8’inci gününde devam ettiği Silvan ilçesinde, söz konusu mahallelere gittiği öğrenilen askeri tankın altında kalan bir askerin, şehit olduğu bildirildi.

Patlamada, çok sayıda asker yaralandı. Yaralıların taşınması için bölgeye çok sayıda ambulans istenirken, durumu ağır olan yaralılar, helikopterlerle getirildikleri 7’nci Kolordu Komutanlığı’ndan ambulanslarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. Öte yandan, patlamanın olduğu bölgeye zırhlı araçlarla çok sayıda asker sevk edilirken, kaçan teröristlerin yakalanması için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Yazar: Haberci
diyarbakır terör terörist hain tuzaklar sokağa çıkma yasağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı