Bin yıllık dostluk uçuruma gidiyor
Münevver Uğurlu

Bin yıllık dostluk uçuruma gidiyor

Birlik olmalıyız, yoksa çocuklarımıza söyleyecek sözümüz, bakacak yüzümüz olmaz. Zor zamanlardan geçiyoruz. Şiddet dalgası her geçen gün daha da artıyor. 

Son zamanlarda yaşadığımız huzur ve barış ortamını arıyoruz. Her gün gençlerimizin, çocuklarımızın ölüm haberlerini aldıkça acımız artıyor. Şehit haberleri ile evlere ateşler düşüyor. İnsanlar çocuklarını, eşlerini, babalarını kaybediyor. 

Bir yanda insanlar evlerinde hapis durumda, çocuklarını bile göremiyorken, bir yanda da ülkeyi ateş çemberine taşımak isteyenler şehirlerde provokasyonlar gerçekleştiriyorlar. Ülkenin geleceği için ivedilikle yapılması gerekenlere de değinen Federasyonumuz OKASİFED ve Konfederasyonumuz TURKONFED, “Ülkemiz için bir araya gelmekten başka şansımız yok. Çağrımızdır. Hiç vakit kaybetmeden büyük bir masa kurmalıyız. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, Başbakan, muhalefet parti liderleri, mecliste olmayan tüm siyasi partilerin liderleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş insanları, sendikalar, yazarlar, sanatçılar, edebiyatçılar, gençler, aktivistler aynı masa etrafında toplanmalıyız. Ülkemizi bugün yaşadığı yangından kurtarmak için egolarımızdan, kimliklerimizden, ön yargılarımızdan arınarak bir araya gelmeliyiz. 

Tarihteki ilk barış anlaşması olan Kadeş’in imzalandığı, insanlığa verilen ikinci şans için Nuh'un gemisinin yüzdüğü, Yunus Emrelerin, Mevlanaların, Ahmede Hanilerin yetiştiği bu topraklarda yaşayan bizler, yeni bir başlangıç yapmalıyız. Siyaset kanallarının açık olduğu böylesine bir dönemde hala asker, polis, sivil insanların ölmesinin hiçbir izahı olamaz. Bununla birlikte terörle mücadele edilirken, bölgedeki sivil ve masum insanların mağdur edilmemesi, hayat haklarının korunması da dikkatle ele alınmalıdır. 

Zira halk seçimlere katılarak siyaseti desteklemiş ve barışın devam etmesi dileğini güçlü bir şekilde dile getirmişlerdir. Ülkemiz, refah ve huzurumuz, bin yıllık dostluk ve birikimimiz uçuruma doğru gidiyor. Geleceğimizi, çocuklarımızı, gençlerimizi, hayatlarımızı kaybediyoruz.

Biz kadınlar ne emekler ve yüreklerle geleceğimizi ayakta tutmaya çalışırken geri dönüşü olmayan bir yola girmeden birlik olmalıyız. Biz geleceğimiz çocuklarımız için tekoloji, tarım ekenonomisi, sanayimiz, örf adetlerimiz, eğitim, temiz doğa gibi çalışmalarla uğraşmalıyız. Yoksa çocuklarımıza söyleyecek sözümüz, bakacak yüzümüz olmaz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı