Huzurlu bir Türkiye ve ekonomi
Münevver Uğurlu

Huzurlu bir Türkiye ve ekonomi

Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor, son yıllarda birçok siyasi oyunlardan ve ekonomik kriz geçirdik ama yaşadığımız son olaylar bizi manevi ve maddi yönden çok etkilemektedir.

Huzurlu çalışmamız ve ekonomimizi düzeltmek girişimcilikte ilerleyebilmek için gönül birliğimizin olması gerekir. Ülkemizin, birliğimizin ve huzurumuzun hedef alındığı kirli bir oyun oynanıyor, kardeşliğimiz bozulmak isteniyor.

Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizdedir. Biz kadınların görevi burada yine çok önem arz ediyor. Çocuklarımızı yetiştirirken onların duyarlı birer birey olmalarını sağlamalıyız. Çünkü gelecek nesil dediğimiz çocuklarımıza örf adet, saygı, sevgi, tasarruf, eğitimi verirken kendimizde örnek olmalıyız.

Hep birlikte sağduyumuzu korumalı, vicdanımızın sesini dinlemeli, bizi birbirimize düşman etmeye çalışan teröre karşı hep birlikte durmalıyız. Ülkemizin dört bir köşesinde, tamamında birlikte yaşama iradesi göstermeliyiz.

Gün birlik olma günüdür. Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, 78 milyon hepimiz Türkiye’yiz. Türkiye’nin her bölgesinde örgütlü, toplumun bütün kesimlerini temsil eden kuruluşlar olarak bir arada olmak zorundayız. 

Bizler ülkemizin çalışan ve üreten, esnafı, çiftçisi, işçisi, memuru, emeklisi, sanayicisi ve girişimcileriyiz. Biriz, beraberiz!  Ortak paydamız, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hayatına saygıdır.

Demokrasi; hak ve özgürlük demektir, ama aynı zamanda da sorumluluk demektir. Biz STK'lar olarak gönüllülüğün sorumluluk olması bilincinde olmalıyız. Ama bu, yalnızca bir kesimin değil Türkiye’deki her kesimin bu bilinçte olması gerekir.

Vatandaşlarımızın can güvenliği ve ülkemizde huzurun tesisi en büyük önceliğimizdir. Bu süreçte daha soğukkanlı, daha sağduyulu olalım. Çünkü başka Türkiye yok. Kardeşlik bağlarımızı zayıflatmak isteyenler bilmelidir ki, bu toprakların mayası çok güçlüdür.

Millet olarak kirli oyunu mutlaka bozacağız. Ülkemiz gerek tarihi gerekse coğrafi bölge bakımından çok değerli bölgedeyiz, çok iyi düşünmeli, kıymetini bilmeliyiz. Demokrasi ve anayasal düzenin bekası için 1 Kasım seçimlerinin itidal içerisinde yapılmasına tüm kesimler yardımcı olmalıdır. 

Artık çok ara verdik biran evvel ekonomi konuşup tartışmalıyız. Biran evvel sağduyunun hakim olacağı ve büyümenin tekrar başlayacağı günlere bir an ulaşmak dileğiyle. Sevgi ve saygılarımla.

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı