Milletin oyu kimin umurunda!
Mehmet Ertuğrul

Milletin oyu kimin umurunda!

Türkiye, 7 Haziran'da seçime gitti. AK Parti 258, CHP 132, MHP ve HDP 80'er milletvekili çıkardı. Sandıktan koalisyon kararı çıkmasına rağmen, bu gerçekleşemedi. Milletin oyuyla seçilenler, 'Egoları'na yenildi. Şimdi tekrar yapılacak seçimle ne değişecek?

Millet, kendisini TBMM'de temsil edecek milletvekillerini seçmek için 7 Haziran'da sandık başına gitti. Sandık sonuçları tek başına iktidar için yetmedi, koalisyon görüşmeleri başladı. Terörle arasına mesafe koymayan HDP ile görüşmeyeceğini belirten AK Parti, CHP ve MHP'nin kapısını çaldı. Her iki partide milletin aldığı 'Yeni Türkiye' kararına yanaşmadı. Şimdi Cumhurbaşkanı'nın kararıyla seçim yenilecek, peki seçimle ne değişecek? Milletin atacağı oyun yönü mü, partilerin tutumu mu?

13 yıl tek başına iktidarla yönetilen Türkiye'de, seçimlerin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen koalisyon kurulması tartışılıyor. Başbakan Davutoğlu'nun CHP, MHP ve HDP ile yaptığı 'Hükümeti beraber kuralım' çağrısı yanıt bulmadı. Çeşitli bahanelerle, sandıktan çıkan 'Koalisyon hükümeti' gerçekleşemedi. Şimdi anayasa gereği, Cumhurbaşkanı Erdoğan yetkisini kullanıyor ve Türkiye, tekrar seçime gidiyor.  

Çözüm süreci, terör saldırıları ve ekonomik risklerin eşiğinde milletin önüne tekrar sandık konulacak. Meydanlarda, CHP, MHP ve HDP'nin seçmenine ne anlatacağı merakla bekleniyor. Seçim sonuçlarından belki de en çok etkilenen AK Parti ise, tek başına iktidarı tekrar alabilmek için çalışmalar yapacak. Olağan kongreyle, kadrolarını güçlendirmeyi planlayan AK Parti, seçmenin karşısına sağlam bir şekilde çıkmayı planlıyor. 

Peki seçimin ardından muhalefet partileriyle yapılan görüşmelerde, koalisyon zemini bulunsa milletin dediği gibi, koalisyon hükümeti kurulsa ne olurdu? Muhalefet partilerinin yöneticileri, Türkiye'yi nereye sürüklüyor. Şimdi Türkiye, ekonomik riskleri geride bırakmış, yeni yatırım ve atılımların planlarını yapacakken tekrar seçimle milyonlarca lirayı neden harcıyor?

Herkes şu soruyu merak ediyor. Sandık tek başına iktidar için yine yeterli çoğunluğu bulamazsa, ne olacak. Bugün koalisyon için 'Egoları'ndan sıyrılamayan partiler, o gün ne yapacak? 'O zaman öyleydi, şimdi birleşelim' denecekse, millet 'tekrar seçime ne gerek vardı' demeyecek mi?

Bütün bunların hesabını yaparak, Türkiye oyunu öyle kullanmalı. Bütün dünya ülkeleri Türkiye'nin zora düşmesi için türlü türlü hesaplar yaparken, milletimiz bu oyunlara düşmemeli. Kendisini temsil edecek gücü, milletvekillerine vermeli ve artık Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi daima büyümeyi, yenilikleri ve özgürlükleri konuşur hale gelmelidir.

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı