Mektup Erdoğan'a ulaştı mı acaba? - I -
Fatma Altuntaş

Mektup Erdoğan'a ulaştı mı acaba? - I -

Selâm gönül dostlarım bu haftaki yazımda yaşadığım bir anı paylaşmak istiyorum. Bazılarına göre ‘Diktatör’ bazılarına göre ‘Uzun adam’ herkes görmek istediği yerde görüyor ama bana bize göre yürekli gönlü güzel mazlumun sesini duyan koca yürekli insan Recep Tayyip Erdoğan. 

Karıncanın sesini duyuran Rabbime hamd olsun. Derdi yığın olana hasta olan kişiye, gece geçmez bende nacizane bir alışkanlık edinmiştim. Cezaevinde haksızlığa uğrayan tanıdık tanımadık herkese ya da askerlik yapan gençlere mektup yazarım. Şimdi teknoloji devri iletişim kolay artık eskiden mektuplar çok değerliydi bilenler bilir. Haksızlığa uğradığını düşündüğüm biriydi çok üzülmüştüm mektubu yazdım uyumadan düşüncelerimi; "Bu kara günler geçecek güzel günler olacak, sabredin" diyerek başladığım mektuptu.

Eşim 'Yine uyumamışsın, hayırdır kime mektup yazdın' deyince ‘Üzüldüğüm haksızlığa uğradığını düşündüğüm birine’ dediğimde ‘Peki ulaşacak mı eline yazmışsın ama?’ deyince, ‘Olsun belki ulaşır’ dedim, ‘Peki’ dedi.

Bizi tanıyanlar yakından bilir ailem, akrabalar bir kısmı farklı siyasi düşünceye sahiptirler o yüzden polemiklere girip kırmak istemediğim içinde kimseye söyleme dedim eşime. Allah ve ikimiz biliyoruz diyerek postaneye gitti. Rabbim mektubu sahibine ulaştırır, diyerek de tebessüm ediyorum. Aradan az zaman sonra ikinci mektubumu da yazdım onu da gönderdim. Üçüncü mektubu yazdım ondada gördüğüm rüyayı yazmıştım, hastaneye yatacaktım ameliyat olacaktım, daha yazamam diyerek karınca misali yoluma gidemesem de en azından haksızlığa uğrayan birine ameliyat öncesi son mektubumu yazmıştım kimsenin de bilmesine gerekte yoktu. 

Allah biliyor görüyordu yeterdi bize dalga konusu olsun istemiyordum o yüzden kimsenin bilmesini istemiyordum. Zaten uzaklara ameliyata gidecektim kimseyi kırmaya gerekte yoktu. Aradan zaman sonra eşim ‘Müjde’ dedi ‘Ne oldu’ dedim hastanedeyiz ‘Cezaevinden çıktı’ deyince çok şükür Rabbime dedim. Hemşireler serum takmaya geldi, 'Hayırdır ne oldu yüzün gülüyor' deyince müjdeli haber aldım, televizyon var mı bir şeye bakacağım' dedim. 

Aradan onca zaman geçti fanusta yaşayan balıktım hastane ev özel şeyler arasında evden dışarı çıkmazdım. Miting gibi kalabalıklara da öyle girmedim aklımdan da geçirmedim. İnsanlar engellileri artık benimseyeme başlamıştı, içimden heyecan vardı, eşime ‘Beni Recep Tayyip Erdoğan Samsun’a geliyormuş, mitinge götürür müsün?’ dedim. Eşim, 'Ezilirsin kalabalık olur' deyince peki dedim. O gece uyumadım öğle namaz sonrası yağmur da başlamıştı, birde Ramazan ayı oruçlu oruçlu içimden ezerler mi acaba diyordum. Ezan sonrası, 'Allah'ım niyetim halis mektup arkadaşım gelecek yolu açacak sensin' diye dua ettim ve eşime Ramazan ayı seni yoracağım ama beni mitinge götürür müsün, ilk defa mitinge gideceğim ezerlerse döneriz' dedim, 'Peki' dedi. 

Yağmurlu havada yavaş yavaş yola koyulduk, içimde öyle bir ayrı heyecan var ki ilk defa mitinge gitmenin heyecanı ve uzaktan da olsa olsun görüşemesek de göreceğiz diyorum. Miting alanına geldik, 'Engelliler arkadaki yoldan gidecekler' dediler. Gittik bizi görünce oradakiler bir ilgi alaka eşime beni görünce onlarda çekingen tavrımı anladılar, eşime 'Az bekleyin kapılar açılacak az sonra' deyince 'Peki' dedik. 

Sonra bize dönerek hocam 'Ablayı öne geçir sen ezilmesin' deyince eşime bakarak 'Sanki her şey ayarlanmış bizi bekliyorlar' dedim. Bize içeriye kadar yardım ettiler ve yeri gösterdiler. Öndeyiz bir de, 'Olsun diyorum, en azından göreceğim' derken yanımdaki bayan mektup yazdın mı? dedi. 'Ne mektubu' dedim. 'Buradaki herkesin mektubunu alırlar' deyince, 'İlk defa geliyorum' diyemedim. 

Az zaman sonra bir baktım milletvekilleri bize selam veriyor, hatır soruyorlar, içeri notlar gidiyor, yazıyorlar, izliyorum. Bir kişi 'Al sana kalem, kağıt' diye verince ne hafif yağmur altında orda not yazdım iki tane, birini milletvekili aldı, diğerini koruma aldı. 

Heyecan artmıştı bende daha da birde yüz yüze geldik selam verdi, az sonra sizin ikinizi çağıracağız..

Yazımın devamını haftaya Pazartesi tamamlayacağım. Selam ve dua ile.

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Recep ÖNALAN     0000-00-00 Ağzına kaleminize sağlık Allah'a emanetsiniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı