Mektup Erdoğan'a ulaştı mı acaba? - 2 -
Fatma Altuntaş

Mektup Erdoğan'a ulaştı mı acaba? - 2 -

Miting meydanında beklerken içeriden koruma geldi, "Emine Erdoğan bekliyor. İftar yemeği sonrası da Recep Tayyip Erdoğan görüşecek" dedi. Yanımdaki bayan bu söze karşılık hemen yukarı otobüse çıktı ben ise heyecandan dona kalmıştım. Eşim, 'Emin misiniz?' diye sordu. 'Evet, bekliyorlar' deyince şaşırdım.

Kalabalıktı, eşimde kalabalık içerisinden beni barikatın önüne kadar getirdi. Kapıda az önceki bayanla karşılaştım, önden o girdi. Arkada çok yoğunluk var. Ramazan günü, yağmur da artmaya başladı. Bana bir koruma dönerek, 'Sizinle iftar yemeği sonrası görüşecek' dedi. Kafamı öne eğdim ağlamaklı şekilde eşime, "Beni eve götür, yağmur altında hasta olacağım" dedim.

Eşimde çok üzülmüştü, beni öyle görünce, 'Hadi eve gidelim' dedi ve o bayana, 'İftar sonrasını bekleyemez bu halde' dedi. Bayan, 'Bakın Recep Tayyip Erdoğan birazdan geçecek' dedi o an onu gördüm. Bana da cesaret geldi. Pes etmeyecektim, 'Başbakanım, Cumhurbaşkanım' diye seslendim. Eşim o arada 'Seni duyamaz' dese de ben, 'Allah'ım sesimi sen duyur, ben duyuramıyorum' diye dua ettim.

Ben seslenmeye devam ediyorum, yanımda da kimse yoktu ya öyle bir ses geldi. O ses nerden geliyor derken, etrafım birden doldu ortalarında kalakaldım. Artık beni kalabalıktan da duyması imkansızdı. Birden 'O ses nereden geliyor' diye sordu. 'Buradan bir teyze sesleniyor' dediklerini duyuyorum. Korumalar yolu açtı, kafam eğik bekliyordum. Birden o 'Diktatör dedikleri Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan elimi tuttu, 'Nasılsın' dedi. Ben bildiklerimi de unuttum, 'Teşekkür ederim siz nasılsınız' dedim.

'Size mektup yazmıştım' dedim o candan kişiye sonra bana dönüp, 'O sen miydin?' dedi, ikimizin de gözleri doldu. 'Dualarında esirgeme beni' dedi. Eşimi çağırıp, bana baktığı için 'Allah razı olsun senden' dedi, duygulandık. Eşime ne iş yaptığını, çocuklarımızı sordu. Bana dönüp, 'Benden istediğin bir şey var mı?' diye sordu. O sıcak sohbetini tamamlayıp, kartını verdi, 'Bir şey olursa bana ulaşın' dedi. İkimizin de elini tutuyordu, milletvekilini çağırdı, 'İlgilenin' talimatı verdi bana da ilgilenmezlerse aramamı söyledi.

Her yanımızda medya, fotoğraflar videolar çekiliyordu, "İnsanlar siz bekliyor, vaktinizi almayayım, hak geçmesin yormayın kendinizi. Cumhurbaşkanı olacaksınız inşallah' dedim, dualarını esirgemeye diyerek 'Helalleşerek' ayrıldı. Daha sonra basın mensupları 'Ne konuştuğumuzu sordu', bende mektup arkadaşı olduğumuzu söyledim. İlk mitingim böyle geçmişti, sesimi duyurana, hamd-u senalar olsun.

Beni sandalyede yüzümü görüp kaçmıştı resmen, Türkiye'nin yıldızı şuan. Kızım Zehra'yı da diğer gelmesinde yanına çağırdı, sohbet edip konuştu. Fotoğraflarını görmüşsünüzdür. Kızımın olduğunu bilmeden konuştu.

'Bu yazıyı niçin yazdın' diyenler olacaktır. Sesimi duyup uzaktan gelen 'Uzun adam' yolun açık olsun. Niye sevdiğimi umarım birazda olsa anlamışsınızdır diye yazdım bu yazıyı. Bizi görüp kaçanlar da oluyor, sarılanlarda. Onlara da belki ders olur diye yazdım. Diktatör değil, insana değer veren, içten, samimi birini gördüğüm için yazdım.

Recep Tayyip Erdoğan, mazlumun sesini duyan, mütevazi biridir. Rabbim çıktıkları yolda yar ve yardımcıları olsun. Dualarım seninle.. Görüş ve siyasi düşünmeden birini duyarak gelen onun gibi olsaydı emin olun Türkiye daha da büyürdü. İnşallah milletvekillerimizde örnek alırlar. Çıkarlar için değil de halkı duyarak, hakkın yanında olmaları ümidiyle.

Selam ve duayla..

Not: Hicri Yılbaşınızı kutluyor, günün anlam ve önemine yakışır günler geçirmenizi Yüce Allah'tan diliyorum.

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı