escort bayan
Anne beni tanıyabildin mi ? Ayağımda ben vardı..
Aydın Kol

Anne beni tanıyabildin mi ? Ayağımda ben vardı..

Bana sen öğretmiştin namaz kılmayı, fakirlere yardım etmeyi… Gerçi bizde zengin sayılmayız ama bizden daha çok ihtiyaç sahipleri vardı. Onları bulmalıydık ve onlara yardım etmeliydik.

Kurban Bayramının dördüncü günüydü. Ellerimizde Yusuf, Hüseyin ve Hasan ağabeyimle fakir aileler için hazırladığımız kurban etleri vardı. 

Nerden bilirdim seni o gün son kez görecektim. Bilseydim sımsıkı sımsıkı sarılır öperdim öperdim bir daha öperdim ellerini değil ayaklarını da… 

Hiçbir eylem yapmadık. Hiç bir kimseye ne bir taş attık ne de küfür ettik. Hiç kimseye de  bir kötülüğümüz olmamıştır İnşallah…

Hani evden o gün kurban eti dağıtmak için evden çıkmıştık ya Anne. O gün bizi onlardan olmadığımız için sıkıştırdılar kovaladılar. Bir apartmana saklandık. 'Ne olur bizi onlara vermeyin' diye yalvardık ama dinlemediler. Onlarda bizim gibi Kürtçe konuşuyordu. Defalarca bıçakladılar, apartmandan aşağı attılar, başımızı taşla ezdiler, benzin döküp yaktılar, üzerimizden arabayla geçtiler. Bizi niye öldürdüler anne. Bizi öldürürken anneler babalar bakıyordu. Onların çocukları yok muydu anne?

Anne beni sana göstermesinler. Beni bu halimle hatırlama ne olur. Bilmiyorum belki de görsen de tanıyamazsın. Ama sen benim annemsin. Yemedin yedirdin giymedin giydirdin. Biraz gecikince çok tedirgin olurdun üzerime titrerdin. Anne, o çok sevdiğin kaşımdan gözümden değil de ayağımda ki benden bile beni tanırsın. Sen benim annemsin.

Kaderimizde bu varmış anne biliyorum bana doyamadın. Ama ben de sana doyamadım anne. Biliyorum şimdi benden kalan giysileri fakirlere vereceksin. Anne en çok giydiklerimden bir tanesini sakla. Baktıkça beni hatırlarsın. Hatırladıkça bakar öper koklarsın.

Anne geçen akşam televizyonda 'Türkiye Türklerindir' diyen Hürriyet Gazetesi'nin eski genel yayın yönetmeni benim ölümümden haberi olmadığını söylemiş. Acaba doğru mu söylüyor. Anne beni niye bilmiyor? Adım Yasin diye mi yada Kürt olduğum  için mi ya da ne bileyim Diyarbakır’da yaşadığım için mi Anne ? 

Anne bir de Kürt kardeşlerimizi sokağa çıkın deyip katledilmemize neden olan kürtlerin haklarını savunan Selahattin Demirtaş çocuklarına baktığında beni hatırlayıp vicdan azabı çekiyor mudur Anne ?

Neyse anne boşver. Senin acın sana yeter bir de bunları düşünme ? Seni üzdüysem ki bilerek üzmemişimdir. Hakkını helal et Anne. 
……………….
  Aşura gününün önemine binaen Kerbelada vahşice katledilen “Allah bizleri zalimlerden beri eylesin” diyen Hz. Hüseyin ve arkadaşlarını hüzünle ve rahmetle yad ediyoruz. İçeriden dışarıdan her türlü fitneye karşı Allah vatanımızın milletimizin varlığını birliğini dirliğini korusun.

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.