Sosyal medyanın artısı ve eksisi
Fatma Altuntaş

Sosyal medyanın artısı ve eksisi

Merhaba gönül dostlarım. Bu haftaki yazımda hepimizin hayatında önemli yer haline gelen sosyal medyanın önemini yazmak istedim. Her şeyi güzel kullanırsanız güzel olur, her şeyin fazlası zararlı olur. Hayatımızı fazlasıyla meşgul eden her şey zararlı olur. 

Sosyal medya artık günümüzün en önemli paylaşım alanı oldu. Sevgiyi, nefreti, savaşmayı, barışmayı herkesin her halini nerde nasıl fotoğraf, yazı gizli takip etmeler aklınızda olan her şey sosyal medyada var, bizlerde izliyoruz. 

Her yerde elimizde telefon var ya takip ediyoruz. 'Aa bak ne yazmış, aa bak nerde gördün mü, aa bak bir de bununla konuşmam' dedi, birbirini takip ediyorlar' vs vs böylece izleyenler var. Tabi ki de hayatımızın her anında olduğu gibi sosyal medyayı doğru kullanırsanız doğru yerlere götürüyor. Bizim gibi insanların yeni dostluklar yeni başarılar tatmalarına sebep oluyor. Hiç farkında değilsiniz belki de sosyal medyaya yeni kullanan biri olarak bazen geç kalmışım diyorum. Eskiden olsaymış bu kadar dört duvarlarla konuşmazmışım en azından olduğum yerde dört duvar arasında küçük gibi görünse de kocaman dünya oldu. Farkında olmadan yazmama sebep oldunuz. 

Yeni dostlar tanıdım her gün hatırımı soran insanlar oldu. Tanışmak isteyen abla takip ediyoruz diyenler. Ne var bunda diyenler olabilir ama yüz yüze konuşmaları azaltsa da sosyal medya en azından sizi takip edenlere sesinizi duyara biliyorsunuz. Bazen sessizlerin benim gibi sesi oluyor. Her anınızda sizinle beraber nerde olursa olsun destekleyen birileri oluyor. Önceden birine bir şey yazınca cevap vermezken şimdi sayfanıza bakıp buyurun efendim, nasılsınız? diyenleri de gördüm. 

Bir de şu var, bir kişiye örnek olabiliyorsak, hayata dair yaşanılanlardan ders alabiliyorsa işte bunun verdiği huzuru bir şey veremiyor. Mesela sosyal medya olmasa çoğunuzun tanımadığı kendi halinde dostlarıyla oturan 4 duvarda yaşayan biri olacaktım. Sayenizde bakın kalem tutmaya başladım. Hiç aklımda yokken yazdığım yazıları okuyarak beni cesaretlendirdiniz, kitabıma daha çok sarıldım sayenizde köşe yazılarını daha sık sık ekleyerek yazıyorum. Umutlarımla sizler dostların sayesinde her gün daha çok bağlanıyorsunuz her şeye. 

Tabi kötü yönleri de var, her şey sosyal medyadan bir tuşla çıkacak kadar kolay olsaydı. Şunu da belirtmek istiyorum, yüz yüze görüşmeleri yani samimiyeti azalttı Facebook. Buradan bayram kutlayınca ev ziyaretine gerek kalmıyor. Yakında olanlar için diyorum. Önceden tanısaydım diyorum çünkü hastanede onca zaman yatarken uzaklarda en yakın dostlarım bilirdi. Eminim şuan olsaydı tek kalmazdık. Bazen yine hastane uzun kalınca bir fotoğraf paylaşınca herkes arıyor, yazıyor ya, kimine göre normal gelen diğerini sevindiriyor. 

Teşekkür ederim dostlar, beni bu yolda yalnız bırakmadığınız için köşe yazılarımda yanımda olduğunuz için. kupurhaber.com editörleri size de teşekkür ederim, desteklediğiniz için, inandığınız için, inanmak başarmanın yarısıymış daha çok artık sarılıyorum onca kişinin yanımda olduğunu gördükçe. Hakkınızı helal edin. Bu kadarını beklemiyordum Rabbime hep duamdır, 'Hayırlı insanlarla karşılaştırsın' diye hamd olsun hep beraber el ele oldukça sanırım aşacağız engelleri. 

Bu arada yaklaşan seçimler ülkemize hayırlı güzel günler getirmesi dileğiyle. İnşallah vatanımıza, milletimize hayırlı sonuçlar çıkar. Cumhuriyet Bayramımız da kutlu olsun. 
Selam ve Duayla..

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı