Her şeye 'Hayır' istikrara 'Evet'
Mehmet Ertuğrul

Her şeye 'Hayır' istikrara 'Evet'

Türkiye yeni bir seçimin ardından 'istikrar'ı seçip, 'yola devam' kararı aldı. Sandık başına giden seçmen, 7 Haziran'dan günümüze doğru bir analiz yapıp, kendisini 4 yıl daha temsil edecek siyasi partiyi oyladı. AK Parti'nin güçlenerek tek başına çıktığı seçimde, muhalefet partileri olan CHP, MHP ve HDP oylarını kaybetti.

Bu seçimde Türkiye'deki muhalefet ile iktidar arasındaki uçurumun en bariz örneklerini gördük diyebiliriz. Öyle ki, CHP'nin oyunu neredeyse aynı tutması bir ilerlemenin olmadığını gösterirken, MHP'nin takındığı tavırlar, HDP'nin temsil ettiği kesimin oyundan bile partiyi geri düşürdü. 

Bahçeli'nin 7 Haziran'dan bu yana aldığı tavır aslında bugün gelinen noktanın habercisi gibiydi. Parti içerisindeki önemli isimleri göz ardı etmesi, milletvekili listelerine dahi koymaması, 'sürekli asabi üslup' Bahçeli'nin yönettiği MHP'yi bu durumlara getirdi. Bu sebepledir ki, seçimin sonuçları için AK Partililerin teşekkür ettiği isim şüphesiz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'dir. 

Bazı MHP'liler ise bu durumu Bahçeli'nin bilerek yaptığı görüşüne inanıyor. Bahçeli'nin devletin yönetimini 'hayır' söylemleriyle bilerek AK Parti'ye bıraktığını düşünenler var. Gerekçe, 'Devletin güçlü şekilde ilerlemesi' imiş. Bana ütopik gelse de, düşük bir ihtimalle katılabilirim. Fakat Bahçeli'nin izlediği politikalara bakıldığında bu düşüncenin yanlış olduğunu anlıyorum. Örneğin, Türkeş'in oğlu Tuğrul'un hükümette olma görevini kabul etmesinin ardından 'Hain'lik boyutuyla partiden ihraç edilmesi bu teoriyi zayıflatıyor.

Toplumun milliyetçi oylarını elinde tutan ve kurulduğu günden bu yana Türkiye'nin temel taşını oluşturan MHP, 1 kasım seçimlerinde HDP'nin dahi gerisinde kaldı. Bu süreç aslında MHP'nin bir değişiklik istediğinin, yönetimdeki lav edilişlerin yanlış olduğunu tokat gibi Bahçeli ve ekibinin yüzüne çarptı. 

Sonuç olarak ne CHP'nin ne HDP'nin çalışması değil bizzat Bahçeli'nin yürüttüğü 'Hayır' kampanyası bugün seçmenin istikrara 'Evet' vermesine sebep olmuştur. 

Resmi olmayan sonuçların vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah gelecek, daha sağlam temeller üzerine, daha farklı düşüncelerin vuku bulduğu şekilde inşa edilir ve mazlumların, mağdurların gözyaşını diner.

Huzurlu yarınlar dileğimle..

Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı